Na antenie

W NASZEJ RADIOWEJ RODZINIE WT. CZW.

O godzinie 15.00 każdego dnia modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia, a potem spotykamy się w kręgu naszych dobrych przyjaciół. Zaprasza Joanna Symanowicz.
zobacz wszystkie

Świadectwa

O chorobie gardła

2009-01-31 11:53:03
Pani Sabina ZboinaNiech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
      Wiele lat miałam chorą tarczycę. Po wnikliwych badaniach lekarze orzekli, że należy ją usunąć. Po rozmowach z lekarzami zgodziłam się na operację tarczycy. W czasie operacji lekarze uszkodzili mi trwale gardło. Przestałam mówić. Było mi żle. Unikałam ludzi. Do urzędów i sklepów chodziłam z "obstawą" (z synem) lub z kartką.
      Z naszego radia dowiedziałam się od Czcigodnego Księdza Józefa Szajdy, że patronem chorób gardła jest Święty Błażej. Płakałam i upraszałam świętego Błażeja, aby wstawił się za mną u Pana Boga, żebym mogła mówić. Moje błagania trwały około 4 miesięcy. Pan Bóg usłyszał moje prośby i posłużył się Czcigodnym Włodzimierzem Tendorfem, naszym byłym Proboszczem. Czcigodny Ksiądz Włodzimierz polecił mojemu synowi dobrego lekarza, otolaryngologa w Dęblinie. Byłam tam w szpitalu 3 tygodnie. Otolaryngolog podleczył mi krtań, wzmocnił prawy fałd głosowy (w czasie operacji uszkodzony). Lewy fałd głosowy jest już martwy. Leczenie było skuteczne. Mogę mówić, mogę porozumiewać się z ludźmi. Jest juz dobrze. Nie moge natomiast śpiewać, krzyknąć, jeść i pić zimnego. Już się z tym oswoiłam. Na odległość porozumiewam się gestami, klaskaniem, a nawet gwizdkiem. Czasem to bywa zabawne, ale konieczne i skuteczne. Nęka mnie jeszcze wiele innych chorób. Mimo to jestem optymistką.
     Drodzy chorzy, cierpiący, słabi, starzy, opuszczeni - upraszajmy Pana Boga, Matkę Bożą, Świętych i Patronów. Są oni tak blisko Pana Boga. Wiele łask nam mogą uprosić. Zwierzajmy się naszym Kapłanom. Oni nie pozostaną obojętni na nasze prośby. Są oni pośrednikami między Panem Bogiem, a nami. Ofiarowujmy Msze Święte błagalne i dziękczynne, a nade wszystko ufajmy Panu Bogu całym sercem bez reszty. Wtedy łatwiej będzie nam cierpieć. Będziemy również dostrzegać sens naszego cierpienia i słabości.
     Serdecznie pozdrawiam Pracowników i słuchaczy naszego radia. Życze wszystkim jak najmniej trudnych chwil, a jak najwięcej optymizmu chrześcijańskiego na każdy dzień. Szczęść Boże!
     Sabina ZboinaVII Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych

25 października w Białej Podlaskiej będzie mozna podziwiać twórczość niezwykłych filmowców. więcej

XVII Podlasie Jazz Festival

W dniach 20 - 21 października w Białej Podlaskiej będzie królował jazz. więcej
zobacz wszystkie