Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Archiwum

Ciesz się Ziemio Ulańska, bo w tej Świątyni stanęło 22 kapłanów…

2009-03-07 21:12:05
Dzień Prymicji to święto i wielka radość dla całej wspólnoty parafialnej. Dziś w Ulanie nowy etap w swoim życiu rozpoczął nasz parafianin Piotr Mazurek, ksiądz który dzień wcześniej w Katedrze Siedleckiej z rąk księdza biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego przyjął święcenia kapłańskie. Uroczystość ta zgromadziła wielu parafian i gości.
Ksiądz Jacek Sereda w homilii wygłoszonej na Mszy Prymicyjnej nawiązał do Ewangelii św. Marka. Powiedział, że ,, Jezus przechodząc przez Stok zaczepił o dom Państwa Mazurków i tam odnalazł i powołał Piotra. Zwrócił również uwagę na trzy momenty, które pomogą dobrze przejść kapłańską drogą:
To – dzień 24 stycznia dzień Prymicji - trzeba często do niego wracać
To – pełnić zawsze Bożą wolę
To – być Mostem łączącym dwa brzegi
     Na koniec życząc  Bożego Błogosławieństwa ksiądz Jacek podarował prymicjantowi stułę – symbol kapłaństwa i prosił żeby zawsze patrząc na ten dar przypominał sobie swoją prymicję.
Ksiądz Piotr ze wzruszeniem dziękował wszystkim których spotkał dotychczas, prosił o modlitwę i błogosławił...
 
     Księże prymicjancie...
     ...stajesz dziś, przed Bogiem na kobiercu z ludzkich pytań utkanym – o pierwszą miłość gdzieś zapomnianą, o swoją słabość, o przyszłość, i tyle różnych spraw na ziemi.
A Bóg spyta tylko…. Piotrze, czy miłujesz bardziej niż inni, bardziej niż śpiew ptaka, wodę i powietrze, czyjeś włosy rozwiane na wietrze…
Nie odpowiesz – sił braknie -  Ty wiesz Panie!


     Życzymy Ci księże Piotrze wielu sukcesów w służbie dla Boga i ludzi, nieś Słowo Boże, Miłość Bożą i samego Boga wszystkim oczekującym. W chwilach trudnych i radosnych niech Bóg będzie zawsze z Tobą. Niech ma Cie w swojej opiece i obdarza licznymi łaskami. Na drogę życia kapłańskiego życzymy Księdzu Prymicjantowi Szczęść Boże.
     Wśród wielu parafian i ja tam byłam i relację przekazałam - Jadwiga Wierzchowska - prezes KP z Ulana.

Tradycje jeżdzieckie

27 listopada zapraszamy na szósty odcinek audycji "Tradycje naszego regionu" więcej

Kalendarz radiowy na 2018 rok

19 listopada podczas Radiowej Niedzieli będzie dostępny kalendarz KRP na 2018 rok. więcej
zobacz wszystkie