Na antenie

WOLNA SOBOTA

Zapraszamy na sobotni poranek, a w nim: kalendarium, przegląd prasy, wiadomości dla kierowców, historia Podlasia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Na antenie

Nauczanie Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego

MAJ 2011

31 maja

We wtorek, 31 maja Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię św. Aleksego w Oleksinie. Po uroczystym ingresie do kościoła w asyście księży z dekanatu grębkowskiego Księdza Biskupa powitali przedstawiciele parafian oraz miejscowy proboszcz ks. kanonik Henryk Drozdek.

Posłuchaj homiliiPosłuchaj katechezy do parafian
Posłuchaj katechezy do nauczycieli
30 maja


W poniedziałek, 30 maja Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię św. Piotra i św. Pawła w Wierzbnie. Po uroczystym ingresie do kościoła w asyście księży z dekanatu grębkowskiego Pasterza Diecezji powitali przedstawiciele parafian oraz miejscowy proboszcz ks. Jan Mroczek.

Posłuchaj homiliiPosłuchaj katechezy do parafian
Posłuchaj katechezy do nauczycieli29 maja

Sakrament Bierzmowania w parafii Św. Brata Alberta w Łukowie

Posłuchaj homilii wygłoszonej przez Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego 29 maja podczas uroczystości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w parafii Św. Brata Alberta w Łukowie.
29 maja

W dniach 28 i 29 maja Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus przeżywało jubileusz 20-lecia istnienia. Centralnym punktem jubileuszowych uroczystości była niedzielna Eucharystia w katedrze siedleckiej pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Posłuchaj homilii
22 maja

Podczas uroczystej Eucharystii Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski pobłogosławił nowe organy w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej.21 maja

W sobotę, 21 maja w Stoczku Łukowskim odbyły się uroczystości związane ze 180-tą rocznicą zwycięskiej bitwy wojsk polskich nad wojskami rosyjskimi, która rozegrała się 14 lutego 1831 roku.

Posłuchaj homilii18 maja

W środę, 18 maja w parafii św. Stanisława BM w Siedlcach odbyła się druga część wizytacji kanonicznej Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Wizytację rozpoczęła uroczysta Eucharystia z udziałem dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. bł. Jana Pawła II w Siedlcach.

Posłuchaj homilii Pasterza Kościoła SiedleckiegoPo zakończonej Eucharystii, dalsze uroczystości odbyły się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 11, która 18 maja przeżywa swoje święto patronalne.

Posłuchaj Słowa Biskupa Siedleckiego
15 maja

W niedzielę, 15 maja Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię św. Stanisława BM w Siedlcach. Program wizytacji rozłożono na dwa dni. W pierwszym dniu wizytacji Ksiądz Biskup wygłosił katechezę kerygmatyczną oraz trzy homilie. Spotkał się z duszpasterzami, katechetami, przedstawicielami ruchów i wspólnot modlitewnych, parafianami, radą parafialną, a także udzielił sakramentu bierzmowania 82 osobom.

Posłuchaj katechezy Biskupa Siedleckiego Zbigniewa KiernikowskiegoPosłuchaj homilii Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego

14 maja

W sobotę, 14 maja w sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej odbył się Kongres eklezjologiczny podsumowujący roczną pracę formacyjną w rejonie bialskim z programem „Chrzest w życiu i misji Kościoła”. W Kongresie udział wzięło 200 osób z sześciu dekanatów: bialskiego północ, bialskiego południe, janowskiego, łosickiego, międzyrzeckiego i terespolskiego. Odpowiedzialnym za głoszenie katechez w tym rejonie był ks. Paweł Siedlanowski.

Posłuchaj homilii Biskupa Siedleckiego

13 maja

Blisko tysiąc pielgrzymów – mieszkańców Domów Pomocy Społecznej i uczestników Ośrodków Pomocy Wsparcia oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej Województwa Lubelskiego - zgromadziło się 13 maja w sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej. Po przedstawieniu historii sanktuarium przez o. Jana Tyburczego – przeora klasztoru oo. paulinów, katechezę na temat Bożego miłosierdzia objawionego w maluczkich wygłosił Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski.


Posłuchaj katechezy Biskupa Siedleckiego
Posłuchaj homilii Biskupa Siedleckiego

11 maja


W środę 11 maja, Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię Trójcy Świętej w Wiśniewie.

Posłuchaj homilii wygłoszonej przez Księdza Biskupa Zbigniewa KiernikowskiegoPosłuchaj katechezy do parafian i kandydatów do bierzmowania
8 maja

Katecheza na temat sakramentalności małżeństwa, wygłoszona przez bp. Kiernikowskiego w niedzielę, 8 maja rozpoczęła Diecezjalny Dzień Rodziny w Parczewie, połączony z X rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin, który znajduje się w parczewskim sanktuarium.

Posłuchaj katechezy Biskupa Siedleckiego
Posłuchaj homilii Pasterza Kościoła Siedleckiego
7 maja

W sobotę, 7 maja w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego odbył się Kongres eklezjologiczny podsumowujący roczną pracę duszpasterską w rejonie parczewskim z programem „Chrzest w życiu i misji Kościoła”.

Posłuchaj homilii Biskupa Siedleckiego

5 maja

W czwartek, 5 maja Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię św. Stanisława BM w Czerwonce. Po uroczystym ingresie do kościoła w asyście księży z dekanatu grębkowskiego Pasterza Diecezji powitali Anastazja Żaboklicka z rodziną - przedstawiciele parafian, oraz miejscowy proboszcz ks. Mirosław Rogoźnicki.

Posłuchaj homilii Biskupa Siedleckiego
Posłuchaj katechezy

W czwartek, 5 maja Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski spotkał się z Komisją Przygotowawczą oraz Sekretariatem II Synodu Diecezjalnego. Spotkanie odbyło się w budynku Kurii Diecezjalnej.

Celem spotkania było przekazanie przez Księdza Biskupa członkom Komisji Przygotowawczej i Sekretariatu wstępnych „Lineamenta”, czyli materiałów, które po odpowiednim przepracowaniu będą stanowiły bazę dla synodalnej pracy wśród diecezjan.

POSŁUCHAJ