Na antenie

Koncert życzeń

Nasz radiowy Koncert życzeń to miły upominek dla najbliższych, podkreślający wagę święta spędzanego w rodzinnym gronie. Już dziś zapraszamy Państwa do zamawiania życzeń dla najbliższych. Zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Andrzej Ilczuk.
więcej
zobacz wszystkie

Na antenie

Nauczanie Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego

MAJ 2011

31 maja

We wtorek, 31 maja Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię św. Aleksego w Oleksinie. Po uroczystym ingresie do kościoła w asyście księży z dekanatu grębkowskiego Księdza Biskupa powitali przedstawiciele parafian oraz miejscowy proboszcz ks. kanonik Henryk Drozdek.

Posłuchaj homiliiPosłuchaj katechezy do parafian
Posłuchaj katechezy do nauczycieli
30 maja


W poniedziałek, 30 maja Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię św. Piotra i św. Pawła w Wierzbnie. Po uroczystym ingresie do kościoła w asyście księży z dekanatu grębkowskiego Pasterza Diecezji powitali przedstawiciele parafian oraz miejscowy proboszcz ks. Jan Mroczek.

Posłuchaj homiliiPosłuchaj katechezy do parafian
Posłuchaj katechezy do nauczycieli29 maja

Sakrament Bierzmowania w parafii Św. Brata Alberta w Łukowie

Posłuchaj homilii wygłoszonej przez Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego 29 maja podczas uroczystości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w parafii Św. Brata Alberta w Łukowie.
29 maja

W dniach 28 i 29 maja Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus przeżywało jubileusz 20-lecia istnienia. Centralnym punktem jubileuszowych uroczystości była niedzielna Eucharystia w katedrze siedleckiej pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Posłuchaj homilii
22 maja

Podczas uroczystej Eucharystii Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski pobłogosławił nowe organy w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej.21 maja

W sobotę, 21 maja w Stoczku Łukowskim odbyły się uroczystości związane ze 180-tą rocznicą zwycięskiej bitwy wojsk polskich nad wojskami rosyjskimi, która rozegrała się 14 lutego 1831 roku.

Posłuchaj homilii18 maja

W środę, 18 maja w parafii św. Stanisława BM w Siedlcach odbyła się druga część wizytacji kanonicznej Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Wizytację rozpoczęła uroczysta Eucharystia z udziałem dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. bł. Jana Pawła II w Siedlcach.

Posłuchaj homilii Pasterza Kościoła SiedleckiegoPo zakończonej Eucharystii, dalsze uroczystości odbyły się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 11, która 18 maja przeżywa swoje święto patronalne.

Posłuchaj Słowa Biskupa Siedleckiego
15 maja

W niedzielę, 15 maja Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię św. Stanisława BM w Siedlcach. Program wizytacji rozłożono na dwa dni. W pierwszym dniu wizytacji Ksiądz Biskup wygłosił katechezę kerygmatyczną oraz trzy homilie. Spotkał się z duszpasterzami, katechetami, przedstawicielami ruchów i wspólnot modlitewnych, parafianami, radą parafialną, a także udzielił sakramentu bierzmowania 82 osobom.

Posłuchaj katechezy Biskupa Siedleckiego Zbigniewa KiernikowskiegoPosłuchaj homilii Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego

14 maja

W sobotę, 14 maja w sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej odbył się Kongres eklezjologiczny podsumowujący roczną pracę formacyjną w rejonie bialskim z programem „Chrzest w życiu i misji Kościoła”. W Kongresie udział wzięło 200 osób z sześciu dekanatów: bialskiego północ, bialskiego południe, janowskiego, łosickiego, międzyrzeckiego i terespolskiego. Odpowiedzialnym za głoszenie katechez w tym rejonie był ks. Paweł Siedlanowski.

Posłuchaj homilii Biskupa Siedleckiego

13 maja

Blisko tysiąc pielgrzymów – mieszkańców Domów Pomocy Społecznej i uczestników Ośrodków Pomocy Wsparcia oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej Województwa Lubelskiego - zgromadziło się 13 maja w sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej. Po przedstawieniu historii sanktuarium przez o. Jana Tyburczego – przeora klasztoru oo. paulinów, katechezę na temat Bożego miłosierdzia objawionego w maluczkich wygłosił Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski.


Posłuchaj katechezy Biskupa Siedleckiego
Posłuchaj homilii Biskupa Siedleckiego

11 maja


W środę 11 maja, Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię Trójcy Świętej w Wiśniewie.

Posłuchaj homilii wygłoszonej przez Księdza Biskupa Zbigniewa KiernikowskiegoPosłuchaj katechezy do parafian i kandydatów do bierzmowania
8 maja

Katecheza na temat sakramentalności małżeństwa, wygłoszona przez bp. Kiernikowskiego w niedzielę, 8 maja rozpoczęła Diecezjalny Dzień Rodziny w Parczewie, połączony z X rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin, który znajduje się w parczewskim sanktuarium.

Posłuchaj katechezy Biskupa Siedleckiego
Posłuchaj homilii Pasterza Kościoła Siedleckiego
7 maja

W sobotę, 7 maja w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego odbył się Kongres eklezjologiczny podsumowujący roczną pracę duszpasterską w rejonie parczewskim z programem „Chrzest w życiu i misji Kościoła”.

Posłuchaj homilii Biskupa Siedleckiego

5 maja

W czwartek, 5 maja Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię św. Stanisława BM w Czerwonce. Po uroczystym ingresie do kościoła w asyście księży z dekanatu grębkowskiego Pasterza Diecezji powitali Anastazja Żaboklicka z rodziną - przedstawiciele parafian, oraz miejscowy proboszcz ks. Mirosław Rogoźnicki.

Posłuchaj homilii Biskupa Siedleckiego
Posłuchaj katechezy

W czwartek, 5 maja Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski spotkał się z Komisją Przygotowawczą oraz Sekretariatem II Synodu Diecezjalnego. Spotkanie odbyło się w budynku Kurii Diecezjalnej.

Celem spotkania było przekazanie przez Księdza Biskupa członkom Komisji Przygotowawczej i Sekretariatu wstępnych „Lineamenta”, czyli materiałów, które po odpowiednim przepracowaniu będą stanowiły bazę dla synodalnej pracy wśród diecezjan.

POSŁUCHAJ