Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Radiowa Rodzina

Radiowa Rodzina w parafii w Borowiu i Jabłoniu.

2009-06-10 07:16:56
     W najbliższy piątek (12 czerwca) w parafii Trójcy Świętej w Borowiu oraz w parafii św. Tomasza Biskupa z Willanowy w Jabłoniu po mszy świętej i nabożeństwie o 18.00 odbędzie się spotkanie założycielskie Koła Przyjaciół. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w Radiową Rodzinę.
więcej

5 czerwca 2009 - w parafii św. Andrzeja Boboli w Rudzie Wolińskiej mamy 51 Radiową Rodzinę.

2009-06-06 16:45:52
     W piątkowe piękne popołudnie wyruszyłem w stronę Garwolina. Przemierzając kręte drogi i inspirującą przyrodę dotarłem do Rudy Wolińskiej, gdzie przywitała mnie Matka Boża Żniwna w oryginalnym wizerunku znajdującym się na przedniej ścianie świątyni. Ku mojemu zaskoczeniu zobaczyłem liczną grupę naszych przyjaciół, którym dziękuję za życzliwość, otwarte serce. Podziękowania kieruję w sposób szczególny w stronę Księdza Proboszcza Krzysztofa Wałka, który został mianowany Asystentem Kościelnym Radiowej Rodziny w Rudzie Wolińskiej. Funkcję Prezesa pełnić będą: Elżbieta Pietraszek i Janina Pietrasik (sołtys), zaś funkcję skarbnika, sekretarza: Maria Lewandowska i Barbara Osik. Bóg zapłać za przyjęcie tej posługi i za gotowość wsparcia przez wszystkich przyjaciół z tej parafii dla naszego zarządu Parafialnego Oddziału Koła Przyjaciół w Rudzie Wolińskiej.

Ruda Wolińska to bardzo aktywna parafia. Przekonajcie się, zaglądając na www.rudawolinska.sacro.pl

Jan Jaroszyński - opiekun Radiowej Rodziny

więcej

Apetyczny tort od P. Prezes z Krynicy

2009-06-05 15:13:50
     Dziękujemy za przepyszny tort, który przyniosła rodzina Państwa Protasiuków z Radiowej Współnoty z Krynicy. Bóg zapłać wszystkim, którzy pamiętają o nas na tysiące różnych sposobów.
więcej

II Biesiada Radiowej Rodziny w Radczu 31 maja

2009-05-26 14:29:32
W najbliższą niedzielę zapraszamy do Radcza - przyjdźcie całymi rodzinami.


więcej

Biesiada Radiowej Rodziny Katolickiego Radia Podlasie w Hołubli

2009-04-27 17:35:11

Zapraszamy 10 maja.
więcej

Zdjęcia Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego w parafii Łomazy

2009-04-27 09:17:14

więcej

Kodeń - Radiowa Rodzina podsumowuje 2008 rok.

2009-04-25 21:39:13
    
     Rok 2008 dla Radiowej Rodziny z Kodnia jest drugim rokiem działalności. Koło liczy 21 osób. Spotkania odbywają się regularnie w środę, po drugiej niedzieli miesiąca, po mszy, która w Sanktuarium Kodeńskim sprawowana jest w sezonie zimowym o 17.00, a w letnim o 18.00. Opiekunem jest o. Proboszcz Stanisław Wódz.
     Członkowie Oddziału przygotowują oprawę liturgiczną Eucharystii. Zawsze członkowie czytają czytanie, modlitwę wiernych, czasem ktoś zaśpiewa psalm. Pamiętamy też o niesieniu darów do ołtarza.
     Na spotkaniu mdlimy się w intencji Radia i Ojczyzny, rozważamy Słowo Boże, a szczególnie Ewangelię na najbliższą niedzielę. Następnie każdy z członków wypowiada się na temat czytanej Ewangelii. Te rozmowy i rozważania pomagają nam ją bardziej zrozumieć.
     Z tej racji, iż nasza bazylika jest stacją w obchodach roku św. Pawła poznawaliśmy życiorys Świętego. Na modlitwy w wyznaczonym dniu przybywają wierni z okolicznych parafii. We wrześniu kilkoro członków uczestniczyło w pielgrzymce do Grecji „Śladami Św. Pawła”.
    Na naszej kodeńskiej kalwarii, na pamiątkę dwukrotnego pobytu kardynała Karola Wojtyły stanął pomnik. Każdego drugiego dnia miesiąca pod pomnikiem odmawiamy różaniec. Rozpoczyna się o 20.45 i kończy Apelem Jasnogórskim.
    W Wielkim Poście i w Adwencie czynnie uczestniczymy w rekolekcjach. Dużą frekwencją cieszą się nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa te mają bardzo piękną oprawę.
Wielkanoc i Boże Narodzenie są okazją do szczególnych spotkań świątecznych. Bardzo przyjemne są spotkania w karnawale przy pączkach i faworkach.
    24 czerwca miało miejsce szczególne spotkanie, gdyż przyjechał do nas ksiądz Dariusz Denisiuk. W tym dniu bowiem obchodziliśmy drugą rocznicę powstania naszego Koła.
    W uroczystość Bożego Ciała, Koło Przyjaciół ubierało jeden z ołtarzy. Kodeńska Radiowa Rodzina dwa razy uczestniczyła w modlitwie różańcowej w radiu. Ponadto uczestniczyliśmy w obchodach 16 rocznicy powstania KRP w Pratulinie oraz w Terespolu - w piątym roku istnienia tej wspólnoty.
     Przed uroczystością Wszystkich Świętych porządkujemy stare, zaniedbane groby. Nasze Panie chętnie odwiedzają osoby chore, które może nie potrzebują opieki fizycznej, ale wsparcia duchowego. Dlatego też Prezes Koła zaangażowała się w pracę „Klubu Seniora”, a szczególnie zespołu śpiewaczego.
      W Wielkim Poście zaangażowaliśmy się w zbiórkę Jałmużny Wielkopostnej na rzecz KRP.
     Na koniec w imieniu całej kodeńskiej wspólnoty pragnę podziękować Katolickiemu Radiu Podlasie za transmisje odpustowe Mszy świętej: 2 lipca oraz 14-15 sierpnia. Dzięki tym transmisjom bardzo wielu słuchaczy może wysłuchać Eucharystii i przynajmniej duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy przybyli do Matki Bożej Kodeńskiej.
     Zarówno my, mieszkańcy Kodnia, jak i Ojcowie Oblaci, opiekunowie Matki Bożej jesteśmy za obecność radia bardzo, ale to bardzo wdzięczni.

     Alina Hordyjewicz - Prezes Oddziału w Kodniu

więcej

Adamów - Podwyższenia Krzyża Świętego

2009-03-30 17:11:40
  Proboszcz - Ksiądz Janusz Grodek
  Opiekun - Ksiądz Wikariusz Mariusz Grzegrzółka
  Prezes - Marianna Facon
  Sekretarz - Leokadia Dzido

  Pracę w pozostałych miejscowościach koordynują:
  Gułów - Emilia Chmielewska
  Hordzieżka - Wieńczysława Bosek


     Oddział powstał w czerwcu 1996 roku z inicjatywy ówczesnego Proboszcza Księdza Kanonika Stanisława Dzyra. Słowa podziękowania kierujemy także na ręce Księdza Kanonika Waldemara Izdebskiego, który przez kilka lat pełnił posługę Proboszcza. Obecnie wspólnocie adamowskiej przewodniczy Ksiądz Janusz Grodek.
     Do Oddziału w parafii Adamów należą również nasi niezawodni przyjaciele z miejscowości: Gułów oraz Hordzieżka.
    Bóg zapłać za Wasze działanie i wsparcie.

więcej

Biała Podlaska - Chrystusa Miłosiernego, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

2009-03-30 17:09:01
  Proboszcz - Ksiądz Andrzej Witkowski
  Opiekun - Ksiądz Sławomir Matejek
  Prezes - Anna Kuszpit
  Zastępca - Helena Wołosowicz
  Skarbnik - Bogusława Łućko


     W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Oddział powstał we wrześniu 2003 roku z inicjatywy ówczesnego Proboszcza Księdza Prałata Mieczysława Lipniackiego. Nieoceniony wkład w rozwój tego Oddziału wniósł Ksiądz Tomasz Wakuła. Od sierpnia 2006 roku godnie zastąpił miejsce Księdza Tomka - Ksiądz Sławomir Matejek. Księdzu Asystentowi życzymy Wiele Bożej radości. W grudniu 2006 roku funkcję Prezesa na ręce Anny Kuszpit przekazał Franciszek Beń, któremu wszyscy składamy serdeczne Bóg zapłać. Prezes wspiera na każdym kroku, Zastępca: Helena Wołosowicz oraz Skarbnik - Bogusława Łućko.
     Przyjaciele zapraszają w każdą środę o 17.30 na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, Eucharystię oraz spotkanie.

więcej

Biała Podlaska - Świętego Michała Archanioła

2009-03-30 17:03:05
  Proboszcz - Ksiądz Henryk Jakubowicz
  Opiekun - Ksiądz Henryk Jakubowicz
  Prezes - Bożena Sawczuk


     Oddział powstał 4 kwietnia 2006 roku staraniem Księdza Prałata Mieczysława Lipnickiego, Bożeny Sawczuk oraz przyjaciół z tej parafii. Naszą Radiową Rodziną kieruje następca Księdza Prałata - Ksiądz Henryk Jakubowicz.
     Bóg zapłać za Wasze zaangażowanie.

więcej

II Międzyrzeckie Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne

W dniach 12-14 stycznia w Międzyrzecu Podlaskim prowadzone będą warsztaty Muzyczno - Liturgiczne więcej

Spotkania styczniowe VITOexTrEAM

11 stycznia w Siedlcach a 12 stycznia w Łosicach spotkania podróżników. Himalaje. więcej
zobacz wszystkie