Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE CZW.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze najciekawszych wydarzeń. Wszystko, od wielkiej polityki do sportowych rekordów, wraz z regionalną prognozą pogody na następne dni. Zaprasza Anna Kaszczyc.
zobacz wszystkie

Wiara

O Diecezjalnym Dniu Chorego w Kodniu na antenie Radia Podlasie

foto
2021-07-01 08:45:00
W piątek, 2 lipca w Sanktuarium Maryi Matki Jedności w Kodniu obchodzony będzie Diecezjalny Dzień Chorych. Jest to również uroczystość odpustowa ku czci NMP Kodeńskiej - Matki Jedności. Hasło tegorocznej Pielgrzymki Chorych Diecezji Siedleckiej brzmi: „Św. Józef - patron samotnych”.

Spotkanie rozpocznie się o 10.30, tj. nieco wcześniej, niż to miało miejsce w latach ubiegłych. Centralnym punktem uroczystości odpustowej i pielgrzymki chorych będzie Eucharystia sprawowana przez bp. Kazimierza Gurdę o godz. 12.00.

O samotności w chorobie i Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych do Kodnia - mówił w audycji Świat Ludzkich Uczuć na antenie Radia Podlasie m. in. diecezjalny duszpasterz Chorych - ks. Paweł Siedlanowski.

Z jakimi trudnościami mierzą się osoby chore przewlekle? Jakiego towarzyszenia w chorobie potrzebują cierpiący? Jak odnaleźć w tym cierpieniu sens? Czym jest dzieło Apostolstwa Chorych - opowiadali goście audycji: ks. Wojciech Bartoszek - krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych,  Anna i Rafał Bartczak - właściciele Domu Opieki "Marianówka", ks. Paweł Siedlanowski - diecezjalny duszpasterz chorych; prezes Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe Dla Dzieci orz Anna Januszewska - fizjoterapeuta; członek Zarządu wspomnianej Fundacji.

Audycji możną posłuchać w archiwum dźwięków Radia Podlasie  >>> TUTAJ <<<

Program:
07.30 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP (bazylika);
08.00 - Msza św. z homilią (bazylika);
10.00 - Msza św. z homilią (bazylika);
10.30 - powitanie pielgrzymów na kalwarii - ks. Paweł Siedlanowski - diecezjalny duszpasterz chorych;
10.40 - wykład: „Cierpienie jest zbyt cenne, by je marnować. Charyzmat Apostolstwa Chorych” - ks. dr Wojciech Bartoszek, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych;
11.15 - Koronka do Miłosierdzia Bożego (kalwaria);
11.30 - procesja maryjna z bazyliki na kalwarię;
12.00 - Suma pontyfikalna pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy, pasterza Kościoła siedleckiego, w intencji chorych, cierpiących i osłabionych wiekiem;
wystawienie Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo lourdzkie, procesja maryjna do bazyliki;
17.00 - Msza św. z homilią (bazylika).
 
Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych, zapraszamy do udziału w Eucharystii za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i internetowej telewizji FARO.TV.