Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Na antenie

O życiu i apostolstwie bł. Honorata Koźmińskiego

foto
2014-10-10 17:36:00
10 października gościem Radia Podlasie był ojciec Grzegorz Filipiuk, kapucyn. Przez cały dzień opowiadał on na antenie o postaci i posłudze, urodzonego w Białej Podlaskiej 16 października 1829 r., błogosławionego Honorata Koźmińskiego, założyciela wielu zgromadzeń zakonnych, działających do dzisiaj również na terenie diecezji siedleckiej i drohiczyńskiej. 13 października przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego.

Ojciec Grzegorz Filipiuk to kapucyn Prowincji Warszawskiej. W zakonie pełni zadanie Sekretarza prowincjalnego, rzecznika prasowego oraz jest odpowiedzialny za Wielką Nowennę 9 lat przed 100 rocznicą śmierci bł. Honorata Koźmińskiego OFMCap (16 grudnia 2016). Na kilka dni przed liturgicznym wspomnieniem bł. Honorata Koźmińskiego na antenie Katolickiego Radia Podlasie ojciec Grzegorz Filipiuk mówił o życiu i apostolstwie tego błogosławionego.- Błogosławiony Honorat Koźmiński jest ważną postacią na dzisiejsze czasy. To człowiek, który pokazał, że najtrudniejszą rzeczą jest wierność. Jest trudnym świętym do naśladowania, a jednocześnie jest bardzo dobrym świętym na trudne czasy, które teraz mamy. Trudne, bo bardzo zagmatwane. Ale nawet w takich czasach można znaleźć Boga, można odzyskać wiarę, tak jak to czynił Honorat Koźmiński – powiedział o. Grzegorz Filipiuk.

POSŁUCHAJ [kliknij]

Mowa była także o pozytywnym patrzeniu na rodzinę w kontekście posługi bł. Honorata Koźmińskiego POSŁUCHAJ [kliknij]


Burzliwa droga do wiary błogosławionego Honorata Koźmińskiego. POSŁUCHAJ  [kliknij]


Błogosławiony Honorat - patron szukających drogi życia. POSŁUCHAJ [kliknij]


Przez cały dzień słuchacze mogli dzwonić na radiowy numer telefonu  i rozmiawiać z ojcem Grzegorzem.


DJ/JS

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie