Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Na antenie

Siostry Sercanki ze Skórca w studiu Radia Podlasie

foto
2015-03-27 10:30:00
Trwa Rok Życia Konsekrowanego. Przybliżamy Państwu zgromadzenia, które prowadzą działalność apostolską w naszym regionie. Jednym z nich jest Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Siostry Sercanki ze Skórca były gośćmi Radia Podlasie i przypomniały słuchaczom, jak ich założyciel, bł. Honorat Koźmiński, postanowił zaangażować w posługę duszpasterską osoby, które w trudnych politycznie czasach, bez wyraźnego znaku habitu, mogły być z większą swobodą obecne w swoich środowiskach. Siostra Zofia i siostra Elżbieta, mówiły również o ciekawej historii zgromadzenia w samym Skórcu, prowadzonym obecnie przedszkolu i działalności misyjnej Sióstr Sercanek w Brazylii i w krajach byłego Związku Radzieckiego. Podzieliły się także swoimi refleksjami na temat istoty powołania i nabożeństwa do Najświętszego Serca Maryi.


Posłuchaj rozmowy Agnieszki Osmólskiej-Ilczuk TUTAJ

AI/Js

Dozynki Powiatu Siedleckiego

25 sierpnia w miejscowości Krzesk Majątek, Powiat Siedlecki będzie uroczyście świętować dożynki więcej

Dożynki Gminne

25 sierpnia w Podłężu odbędą się dożynki Gminy Maciejowice więcej
zobacz wszystkie