Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.

Aktualności

15-lecie Koła Przyjaciół KRP w Karczach

foto
2023-09-18 10:14:28
W sobotę, 16 września Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie z Karcz świętowało 15-lecie istnienia.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła Msza Św. sprawowana przez ks. kan. Sławomira Brodawkę, proboszcza parafii Św. Stanisława BM w Zbuczynie. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Suwała, diecezjalny opiekun Kół Przyjaciół KRP.

Po Eucharystii głos zabrała Halina Skorupska, prezeska koła. Powitała gości, podziękowała za obecność oraz przypomniała historię powstania miejscowego oddziału koła. Do zebranych zwrócił się także ks. Grzegorz Suwała. – Chcielibyśmy, by kół powstawało coraz więcej, bo to widzialny znak tego, że to radio jest słuchane. Ta rozgłośnia istnieje dzięki Wam i istnieje dla Was. W imieniu dyrektora i całego zespołu dziękujemy za Wasze wsparcie. Zachęcam byście sięgnęli do przekazanych Wam materiałów formacyjnych i podczas spotkań pochylili się nad konkretnym zagadnieniem – zaznaczył. Nakreślił także planowane spotkania – zjazd prezesów kół w Siedlcach oraz spotkanie opłatkowe 20 stycznia w Radzyniu Podlaskim. To ostatnia propozycja skierowana jest do wszystkich słuchaczy z Kół Przyjaciół KRP.

Po przemówieniach wszyscy zasiedli do stołów. Rozmowy, śpiewy i tańce wypełniły drugą część spotkania. Na parkiecie tańczyli przedstawiciele kilku pokoleń. Najmłodszymi tancerzami byli kilkuletni bracia, a najstarsza miłośniczka tańca miała 92 lata.

W wydarzeniu udział wzięli słuchacze z zaprzyjaźnionego oddziału w Tchórzewie. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Przedstawiciele rozgłośni serdecznie dziękują za organizację spotkania. Życzą Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wielu owocnych lat działalności.


ZDJĘCIA I FILM /TUTAJ/




Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html