Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Aktualności

15-lecie Koła Przyjaciół KRP w Terespolu

foto
2019-03-04 08:08:00
Terespolski oddział Koła Przyjaciół KRP w sobotę, 2 marca świętował 15-lecie istnienia. Kilkudziesięciu słuchaczy spotkało się, by wspólnie uczcić okrągły jubileusz działalności koła. W uroczystości wzięli udział goście zza wschodniej granicy – przedstawiciele stowarzyszenia „Bieriestje” z Brześcia.

Uroczystości jubileuszowe poprzedziła Msza Św. w parafii Trójcy Świętej, sprawowana w intencji słuchaczy. Homilię wygłosił ks. Dariusz Denisiuk, opiekun Radiowej Rodziny. W kazaniu zwrócił uwagę na jedną największych pokus współczesności – niezależność. – Dzisiejszy człowiek chce być niezależny, otacza się różnymi gadżetami, a nie potrafi zbudować relacji. Każdy człowiek potrzebuje ludzi, wspólnoty, braci. Pokusa niezależności często prowadzi do cierpienia – do samotności – zaznaczył ks. Dariusz. Dodał, że nikt nie jest w stanie być samowystarczalnym, do funkcjonowania potrzebuje ludzi. – W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus zwraca się do dzieci, podkreśla ich rolę, a jedną z cech dziecka jest zależność od rodziców, relacja z nimi, dlatego tak ważne są więzi między ludźmi i umiejętność wyzbycia się swojego egoizmu i wygody na rzecz drugiej osoby – podsumował. Zauważył, że jedną z form wspólnoty jest właśnie Koło Przyjaciół.  – Koło integruje, daje okazję do spotkania, do wspólnej modlitwy. Dziękujemy za to, że jesteście i działacie. Bez Was – słuchaczy, radio przestałoby istnieć – zapewnił.Po Eucharystii słuchacze oraz zaproszeni gości udali się na przyjęcie do pobliskiej Sali konferencyjnej. Pani Grażyna Michalak, prezeska oddziału powitała wszystkich obecnych i podziękowała za wspaniałą współpracę. – Dziękuję księdzu proboszczowi, panu burmistrzowi, księżom opiekunom, przyjaciołom z Brześcia, prezesom zaprzyjaźnionych kół, księżom wikariuszom, wszystkim członkom i prezesom, którzy byli przede mną, serdecznie dziękuję za pomoc. Bóg zapłać – podkreśliła prezeska.Następnie głos zabrał ks. dziekan Zdzisław Dudek, proboszcz parafii Trójcy Świętej. – Już 11. rok jestem z Wami. Dziękuję za zaproszenie i pozdrawiam wszystkich, którzy słuchają radia. Wasze zaangażowanie przez te 15 lat nas tu zgromadziło, obserwuje, ile różnych imprez tutaj miało miejsce dzięki Wam – słuchaczom z Koła Przyjaciół – zauważył proboszcz.

Słuchacze z Terespola jubileusz świętowali wspólnie z sąsiadami zza wschodniej granicy – przedstawicielami Stowarzyszenia „Bieriestje”. - Serdecznie witamy Państwa z bliskiego Brześcia, zza naszej magicznej rzeki Bug, która nas nie dzieli, a łączy. Bardzo dziękujemy za zaproszenie na wspaniałe święto – jubileusz 15-lecia Koła Przyjaciół. W imieniu Stowarzyszenia „Bieriestje” życzymy Wam i Waszym rodzinom dużo zdrowia, życzymy dobrej współpracy, kilka razy odwiedziliście nas w Brześciu i teraz serdecznie zapraszamy. Czekamy na Państwa w Brześciu nad Bugiem i zapraszamy do naszego miasta, bo w tym roku Brześć obchodzi 1000-lecie – podkreśliła Tatsiana Nalobina.Na uroczystościach jubileuszowych byli obecni: członkowie koła, przedstawiciele Stowarzyszenia Kulturalno – Historycznego „Bieriestje” z Brześcia, ks. proboszcz Zdzisław Dudek, burmistrz Jacek Danieluk, ksiądz opiekun ks. Dariusz Kujda, ks. Artur Stefaniak, ks. Zbigniew Rozmysł, proboszcz parafii w Kobylanach, Agnieszka Hawryluk, prezes koła w Pratulinie oraz Stanisław Zalewski, prezes koła w Wólce Dobryńskiej.

Przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie serdecznie dziękują Pani Grażynie Michalak, jej poprzednikom: Państwu Irenie i Józefowi Ferensom oraz Panu Ryszardowi Ferensowi i Panu Krzysztofowi Konikowskiemu za pełną zaangażowania pracę na rzecz Koła Przyjaciół i rozgłośni.


OBEJRZYJ ZDJĘCIA /kliknij tutaj/

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej

V ogólnopolska Konferencja interdyscyplinarna WZI

20 maja Koło Naukowe Programistów GEEK wraz z Kołem Naukowym Studentów Matematyki GRAF przy UPH w Siedlcach organizują konferencję
zobacz wszystkie