Na antenie

W NASZEJ RADIOWEJ RODZINIE ŚR. CZW.

O godzinie 15.00 każdego dnia modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia, a potem spotykamy się w kręgu naszych dobrych przyjaciół. Zaprasza Joanna Symanowicz.
zobacz wszystkie

Wiara

18-lecie Koła Przyjaciół KRP w Białej Podlaskiej

foto
2021-10-05 11:53:00
W sobotę, 2 października Koło Przyjaciół KRP z Białej Podlaskiej świętowało 18-lecie istnienia.

O godz. 12:00 w parafii Chrystusa Miłosiernego sprawowana była Msza św. w intencji słuchaczy z parafialnego oddziału Koła Przyjaciół w Białej Podlaskiej. Homilię wygłosił ks. Paweł Broński, diecezjalny opiekun Kół Przyjaciół. – Dziś Chrystus zachęca nas do tego, byśmy byli jak dzieci: Nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego, jeśli nie staniecie się jak dzieci. Dziś obchodzicie osiemnastkę, ale bądźcie jak dzieci. Bądźcie radośni jak dzieci, módlcie się z ufnością jak dzieci – podkreślił ks. Paweł Broński. Dodał, że słuchaczy z Kół Przyjaciół w sensie metaforycznym można porównać do Aniołów Stróżów. -  Jesteście naszymi Aniołami Stróżami poprzez to, że się za nas modlicie, poprzez to, że nas promujecie, widzieliśmy baner przy parafii, troszczycie się o radio w sposób nie tylko duchowy, ale też materialny – zaznaczył.

Po Eucharystii gospodarze i goście udali się do sali parafialnej. Na początku głos zabrała Anna Kukawska, prezes Koła Przyjaciół KRP w Białej Podlaskiej. – Obchodzimy dzisiaj 18-tkę, a na 18-tkę zaprosiliśmy przyjaciół, wszyscy jesteśmy radiową rodziną. Wśród nas są nasi opiekunowie radiowi, księża, którzy opiekowali się kołem, a także kapłani parafialni na czele z ks. prałatem Mieczysławem Lipniackim, założycielem koła. Obecni są także aktualni opiekunowie ks. proboszcz Jacek Owsianka i ks. Waldemar Mróz. Dziękuję wszystkim za przybycie. Nasza uroczystość to wyraz wdzięczności Bogu i ludziom za 18 lat naszego istnienia – powiedziała Anna Kukawska.

Podczas spotkania prezeska oddziału przybliżyła inicjatywy podejmowane przez koło na przestrzeni 18 lat na płaszczyznach: parafialnej, lokalnej, diecezjalnej, radiowej.  - W spotkaniu założycielskim wzięło udział 13 osób. Pierwszym prezesem był Franciszek Beń. W latach 2006 – 2018 prezesem koła była śp. Ania Kuszpit. Dzięki Ani bardzo aktywnie współpracowaliśmy z Katolickim Radiem Podlasie. Ania ad hoc potrafiła składać relacje z wydarzeń parafialnych i diecezjalnych z udziałem koła. W 2013 r. zostaliśmy uhonorowani nagrodą Platynowego Mikrofonu w kategorii Przyjaciel Radia – podsumowała Anna Kukawska.  

Refleksją na temat współpracy z Kołem Przyjaciół podzielił się jego były opiekun ks. Henryk Góral. – Wiele wyjazdów na wspólny różaniec, spotkania towarzyskie i formacyjne, to był bardzo ciekawy okres. Kiedy Ania Kukawska zadzwoniła z zaproszeniem na to spotkanie, nie mogłem odmówić, nie mógłbym nie przyjechać. Bardzo Was lubię, bardzo Was szanuje – zapewnił ks. Henryk Góral.

Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Wspomnienia z przeszło 18 lat działalności były przeplatane z przyśpiewkami biesiadnymi. Przedstawiciele rozgłośni serdecznie dziękują za organizację spotkania. Życzą Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wielu owocnych lat działalności.


OBEJRZYJ ZDJĘCIA /TUTAJ/