Na antenie

Dobry wieczór z Radiem Podlasie

Wiadomości regionalne - wydanie rozszerzone. Podlaski serwis sportowy.
zobacz wszystkie

Aktualności

28. rocznica powstania Katolickiego Radia Podlasie /ZAPOWIEDŹ/

foto
2020-06-26 14:58:18
W niedzielę, 28 czerwca Katolickie Radio Podlasie będzie obchodzić 28. rocznicę istnienia. Program wydarzenia obejmuje m.in. Mszę św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Grzegorza Suchodolskiego, sprawowaną w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach.

Z uwagi na aktualne zalecenia sanepidu tegoroczne obchody rocznicy radia będą miały nieco inny przebieg niż w minionych latach.

O godz. 10:00 rozpocznie się Eucharystia sprawowana w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach, przy ul. Sokołowskiej 124. Mszy św. będzie przewodniczył biskup Grzegorz Suchodolski.

 Po Eucharystii Wydawnictwo Unitas zaprosi do zapoznania się z aktualną ofertą. W stoisku na czytelników będzie czekał ks. Zbigniew Sobolewski, autor książek dla dzieci i dorosłcyh. Osoby chętne otrzymają dedykację od autora.

O doznania smakowe uczestników zadba Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzały, które zaserwuje rozmaite smakołyki. Panie z podsiedleckiego KGW poczęstują gości regionalnymi przysmakami, przygotowanymi według tradycyjnej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie, receptury. Członkinie z KGW zaprezentują także rękodzieło. 


Na spotkaniu gościć będzie Spółdzielnia Socjalna „Zioła Siedleckie”. Przedstawiciele siedleckiej spółdzielni opowiedzą o wpływie ziół na kondycję organizmu oraz przybliżą proces tworzenia mieszkanek z roślin zielarskich dziko rosnących, pozyskanych ze stanów naturalnych.
Siedlecka Manufaktura zaserwuje kawę w różnych odsłonach. Siedlecka Palarnia dla kawoszy i miłośników czytania przygotowała niepodziankę. Każda osoba, która kupi książkę autorstwa ks. Zbigniewa Sobolewskiego, w prezencie otrzyma kawę. 

Namioty Unitas, KGW Strzała, Zioła Siedleckie i Manufaktura Kawy będą dostępne po każdej Mszy św.

Katolickie Radio Podlasie serdecznie zaprasza słuchaczy, sympatyków i współpracowników do wspólnego świętowania 28. rocznicy w niedzielne przedpołudnie w Siedlcach.