Na antenie

DOBRY WIECZÓR Z KRP

DOBRY WIECZÓR z KRP to dziennik Radia Watykańskiego oraz nasza wieczorna modlitwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, śpiewu Apelu Jasnogórskiego i pacierza.
zobacz wszystkie

Blok promocyjny

4 porady, jak zapewnić odpowiednią dietę dla psa

foto
Psia dieta diametralnie różni się od tej przedstawianej stereotypowo w bajkach czy opowieściach. Jest ona całkowicie inna nawet w porównaniu z niedaleką przeszłością! Taki stan rzeczy jest całkowicie normalny – to konsekwencje coraz większej wiedzy na temat psich potrzeb, a także rozwoju technologii. Z łatwością potrafimy przygotować pupilom pełnowartościowe posiłki na każdy okres ich życia. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze!

Trudno się nie zgodzić z popularnym stwierdzeniem, że pies jest prawdziwym członkiem rodziny. Zżywają się z nim wszyscy domownicy, począwszy od najmłodszych, nie pomijając nawet najstarszego pokolenia. Naturalnie więc staramy się zapewnić psu wszystko, co najlepsze, niezależnie w jakim jest wieku. Szybko przekonujemy się, że takie działanie jest strzałem w dziesiątkę, oglądając zdrowego i wesołego czworonoga cieszącego się każdą chwilą życia...
 
Karma dobrana pod potrzeby psa
 
Żeby dobrać idealną karmę dla psa, w pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego on tak naprawdę potrzebuje. Psy, jak ludzie, mają różne charaktery, zainteresowania oraz rozrywki. Jeśli więc nasz pupil lubuje się w spokojnym trybie życia, a jego ulubionym zajęciem jest wypoczynek na kanapie, warto zapewnić mu karmę niskokaloryczną. Dzięki temu uniknie problemów z nadwagą, przy jednoczesnym dostarczeniu organizmowi wszystkich niezbędnych minerałów i witamin. Z kolei, jeśli pies jest w ciągłym ruchu, a na ogrodzie urządza sobie prawdziwe wyścigi, karma musi być bogata w tłuszcze, a także białko wraz z niezbędnymi witaminami. Jednakże to nie jedyna wytyczna, równie ważne są...
 
Wiek i dolegliwości
 
I w tym przypadku analogia do człowieka będzie odpowiednia, gdyż tak samo my w różnym wieku potrzebujemy innych składników wspomagających prawidłowy rozwój czy też utrzymanie sprawności fizycznej i umysłowej, tak i psy działają na podobnych zasadach. Widać to również biorąc pod uwagę przebyte choroby oraz zabiegi, np. sterylizację. Jeśli więc szczeniak dopiero co zagościł w naszym domu, zapewnijmy mu karmę o wysokiej strawności, co zagwarantuje mu dużo większą przyswajalność białka oraz pozostałych składników. Identycznie jest w przypadku psów dorosłych, a zwłaszcza podeszłego wieku – każdy z tych organizmów ma zupełnie inne potrzeby.
 
Specjalistyczna karma
 

Warto poważnie wziąć pod uwagę opcję, jaką jest specjalistyczna karma dla psów. I choć jej cena potrafi być większa, porównując ze standardowymi produktami, musimy pamiętać, że w ten sposób dbamy o zdrowie zwierzęcia. Ponadto bardzo często oszczędzone pieniądze wydamy na weterynarza, nie wspominając o stresie, na które narażony jest wtedy nasz pupil. Karma specjalistyczna przeznaczona jest dla zwierząt, które np. przechodziły różnego rodzaju zabiegi (w tym sterylizację, gdzie zachodzą zmiany hormonalne) czy też stroniących od jedzenia (ma ona na celu pobudzenie apetytu).
 
Najlepszy wybór
 
Która karma będzie więc najlepsza dla naszego psa? Na rynku dostępnych jest cały szereg karm oraz producentów, którzy starają się zapewnić zwierzętom wszystko, co potrzebne. Zapewne dobrym pomysłem będzie kierowanie się w stronę produktów charakteryzowanych jako najlepsze, a taka bezsprzecznie jest pełnowartościowa karma Royal Canin w zooart.com.pl. Właściciele psów sięgają po nią z czystym sumieniem, wiedząc, że jest to ulubiony posiłek ich podopiecznych.