Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE CZW.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze najciekawszych wydarzeń. Wszystko, od wielkiej polityki do sportowych rekordów, wraz z regionalną prognozą pogody na następne dni. Zaprasza Anna Kaszczyc.
zobacz wszystkie

Aktualności

41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę

foto
2021-07-28 19:11:00
31 lipca z Włodawy wyruszy na Jasną Górę pierwsza grupa 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Oficjalnie pielgrzymka rozpocznie się 2 sierpnia Mszą św. w siedleckiej katedrze.

Po Włodawie, 1 sierpnia wyruszą pątnicy z Białej Podlaskiej i Łosic, 2 sierpnia - z Siedlec, Parczewa, Komarówki Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego, 3 sierpnia - z Łukowa, Garwolina, Radzynia Podlaskiego i Sobień Jezior, 4 sierpnia - z Żelechowa, Łaskarzewa i Gończyc.

Pątnicy będą kroczyć do Tronu Matki w Częstochowie z hasłem: "Z WIARĄ I MĘSTWEM", przypominającym Męczenników Podlaskich, którzy bohatersko bronili wiary katolickiej.

Tematyka tegorocznych tekstów, które będą towarzyszyły na pątniczym szlaku, nawiązywać będzie do Męczenników z Podlasia oraz 25. rocznicy Ich beatyfikacji przez papieża Jana Pawła II.

- W tym roku ze względów bezpieczeństwa 41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę podzielona zastanie na 10 mniejszych pielgrzymek - wyjaśnia ks. Paweł Bielecki odpowiedzialny za organizację  wydarzenia. M.in. z Siedlec 2 sierpnia wyjdą dwie pielgrzymki z katedry i parafii św. Teresy. Obie - Katedralna i Siedlecka Piesza Pielgrzymka Podlaska wyruszą po Mszy św. o godz. 6.00.

Liturgię z siedleckiej katedry będzie transmitować Katolickie Radio Podlasie.

Na Jasną Górę wyruszą także Piesze Pielgrzymki: Garwolińska, Żelechowska, Łaskarzewska, Bialska, Łosicka, Łukowska, Radzyńska i Włodawska.

ZOBACZ: Przewodnicy GRUP

W każdej z tych grup/pielgrzymek będzie mogło iść max. 300 osób niezaszczepionych i nieograniczona liczba osób zaszczepionych podwójną dawką szczepionki przeciw Covid – 19.  Na pielgrzymkę może więc  iść każdy, kto jest zdrowy (zaświadczy to na piśmie wypełniając formularz). Nie ma obowiązku bycia zaszczepionym przeciw Covid -19. Każdy pątnik będzie zobowiązany do mierzenia temperatury ciała i zapisywania tego w karcie pielgrzyma.