Na antenie

WOLNA SOBOTA

Zapraszamy na sobotni poranek, a w nim: kalendarium, przegląd prasy, wiadomości dla kierowców, historia Podlasia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Karolina Bogudał.
zobacz wszystkie

Z życia Kościoła

Rekolekcje alumnów przed święceniami diakonatu

2010-05-27 12:42:55
Alumni V roku Wyższego Seminarium Duchownego diecezji siedleckiej przygotowujący się do święceń diakonatu rozpoczną w niedzielę, 30 maja swoje rekolekcje. Odbędą się one w Loretto koło Wyszkowa.

- Rekolekcje są zawsze wymagane przed przyjęciem Sakramentu Święceń na każdym z jego stopni. Zarówno przed święceniami diakonatu, prezbiteratu czy episkopatu. Kandydaci do święceń zawsze odbywają rekolekcje. Te rekolekcje muszą trwać przynajmniej 5 dni – powiedział alumn Jakub Kozak, który będzie uczestniczył w tych rekolekcjach.
 
Rekolekcje poprowadzi ojciec duchowny seminarium, ks. Krzysztof Domański. Hasłem tych dni skupienia są słowa „Uwierzyć Jezusowi”.

- W czasie rekolekcji będziemy słuchali Słowa, będziemy się przygotowywali  i uczestniczyli w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Rekolekcje w Loreto potrwają do piątku, 4 czerwca – dodał alumn Jakub Kozak.

Święceń diakonatu udzieli Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski w sobotę,  5 czerwca w siedleckiej katedrze, o godz. 10.00.

LB/Siedlce [ep]

VI Wojewódzki Młodziezowy Czempionat Koni Ras Zimnokwristych

26 maja w Bedlnie koło Żabkowa, pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego, odbędzie się pokaz koni więcej

OHP CAMP - Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej

22 maja na stadionie miejskim w Siedlcach zostanie rozegrany turniej drużyn OHP w piłce nożnej więcej
zobacz wszystkie