Na antenie

RADIORANEK CZW. PT.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Ogólne

Do Libanu z Radiem Podlasie

foto
2019-01-31 04:49:00
Katolickie Radio Podlasie zaprasza słuchaczy na pielgrzymkę do Libanu. Pielgrzymka planowana jest w terminie 18 – 26 czerwca 2019 r.

 Liban 2019 
Pielgrzymka organizowana jest przez Katolickie Radio Podlasie we współpracy z Diecezjalnym Centrum Pielgrzymkowo Turystycznym ARKA w Siedlcach.
Termin: 18 – 26 czerwca 2019r.
Całkowity koszt wynosi: 1.800 PLN plus 730 USD
Zapraszamy!

Pielgrzymka Radia Podlasie - Ramowy Program
Wtorek – 18.06.2019 – Dzień 1. Warszawa – Bejrut – Przelot do Bejrutu w godzinach nocnych, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Środa – 19.06.2019 – Dzień 2. Bejrut – Harissa  
Śniadanie, wyjazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/IIw. n.e. – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi spoczywała Hanka Ordonówna (Msza św.).
Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
 
Czwartek – 20.06.2019 – Dzień 3. Kaftun – Trypolis – Klasztor Matki Bożej „Saidet an Natur” – Klasztor Matki Bożej Światła „Saidet an Nuryje”
Śniadanie, przejazd do Kaftun, prawosławny kościół i klasztor, wraz z dobrze zachowanymi malowidłami ściennymi z II poł. XIIIw. n.e. Przejazd do Tripolisu, ruiny twierdzy krzyżowców (XIIw.); wielki meczet (XIIw., dawna katedra); bazary, mydlarnia i stara łaźnia turecka. Przejazd do Prawosławnego klasztoru z XVII wieku „Saidet an Nuryje” – Msza św. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Piątek – 21.06.2019 – Dzień 4.  Becharre – Quadisha – Klasztor św. Elizeusza
Śniadanie, przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickiego. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela (Msza św.), oraz Klasztor św. Elizeusza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Sobota – 22.06.2019 – Dzień 5. Annaya – Sanktuarium św. Charbela, św. Rafki i św. Hardiniego
Śniadanie, nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i Klasztorze Św. Maruna Annaya – grób Św. Charbela. Przejazd do Sanktuarium Świętej Rafki – patronki cierpiących i Świętego Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
06.30 – Śniadanie
07.30 – Wyjazd do Annaya
09.00 – Uczestnictwo w comiesięcznej Procesji
11.00 – Przerwa obiadowa  połączona z degustacją wina w kantynie IXIR
13.00 – Przejazd do Sanktuarium Świętej Rafki i św. Hardiniego
13.30 – Msza święta w Sanktuarium Świętej Rafki
19.00 – Kolacja

Niedziela – 23.06.2019 – Dzień 6.  Sydon – Tyr - Qana
Śniadanie, przejazd do Sydonu, zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), stare Miasto, Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (IIw. n.e.).
Qana Galilejska gdzie według lokalnej tradycji odbyło się wesele na którym obecny był Chrystus z Apostołami i Matką Bożą i dokonał przemiany wody w wino – Msza święta w grocie w której to zdarzenie miało miejsce.
W drodze powrotnej wizyta w Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Poniedziałek – 24.06.2019 – Dzień 7.   Al - Macchnaka - Yanouh – Źródło Adonisa – Dolina Bekaa – Baalbek - Anjar - Ksara
Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze miejscowość Al Machnaka z rzymską świątynią z dobrze zachowanym ołtarzem Jupitera, widoki z tego miejsca na wąwóz Adonisa są przepiękne. Następnie miejscowość Yanouh z małą rzymską świątynią i dużym prostokątnym kościołem o nazwie Mar Jurios Azraq (Sw. Jerzy Niebieski). Nazwany tak na cześć niebieskich bloków wapiennych, z których została zbudowana świątynia rzymska  przekształcona w kościół w czasach bizantyjskich. Obok świątyni stoi bizantyjska bazylika z końca V wieku. Z drugiej strony pozostałości średniowiecznej kaplicy, która w ostatnich latach została zrekonstruowana i przywrócona do kultu.  Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus,  Msza św. w kościele parafialnym wspólnoty maronickiej. Przejazd do Anjar, założonego w okresie Umajjadów przez Kalifa Walida Ibn Abd Al-Malaka (705-715). Miasto Anjar jest doskonałym świadkiem cywilizacji Umajjadów.  Na koniec, kantyna Ksara – słynna fabryka libańskiego wina, zwiedzanie połączone z  degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Wtorek – 25.06.2019 – Dzień 8.  Deir El Kamar – Beit El Din
Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze Św. Charbelem w Jego pustelni i klasztorze Św. Maruna – Msza św.). Powrót do hotelu, pożegnalna obiadokolacja w stylu libańskim w Santa Preri, nocleg.

Środa – 26.06.2019 – Dzień 9. Transfer na lotnisko
00.00 – Poczęstunek przed wyjazdem – 00.30 – Transfer na lotnisko.
UWAGA! Podany program pielgrzymki jest ramowy. Istnieje możliwość zamiany kolejności odwiedzanych w Libanie miejsc.

Przewodnik Kazimierz Gajowy – Polski Misjonarz od 1987 mieszkający w Libanie
1. Program pielgrzymki obejmuje zwiedzanie wszystkich najważniejszych zabytków i Sanktuariów Libanu.
2. Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Libanu (w paszporcie nie może być pieczątki z Izraela)
4. W miejscach kultu obowiązuje skromny strój.
5. Napięcie elektryczne: 220 V, gniazdka jak w Polsce
6. Zakwaterowanie w komfortowym Hotelu w centrum Byblos. Wyżywienie dwa razy dziennie (śniadanie w formie bufetu, obiadokolacje serwowane) – transport klimatyzowanym autokarem – opieka pilota/przewodnika w języku polskim – realizacja programu pielgrzymki.
7. Całkowity koszt wynosi: 1.800 PLN (bilet lotniczy) plus 730 USD (pobyt plus ubezpieczenie)
Cena nie zawiera - ewentualnych napiwków i innych świadczeń nie ujętych w programie.
8. Wg obecnych zasad w gotówce można przewozić do 10 000 EURO.

Wpłat dokonujemy na konto Biura Podróży ARKA:
PKO Bank Polski S.A., odział 1 w Siedlcach
82 1020 4476 0000 8102 0377 6051
z dopiskiem Liban


Zapisy w biurze ARKA, tel. 882 114 244Tak było w ubiegłym roku:  http://www.podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/pielgrzymka-radia-podlasie-w-cedrach-libanu-25cfe.html[MSz]