Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Ogólne

Dobiegają końca rekolekcje Koła Przyjaciół KRP w Kodniu

foto
2017-09-28 08:57:00
Dziś, 28 września zakończą się w Kodniu trzydniowe rekolekcje Koła Przyjaciól KRP. Dni skupienia zgromadziły słuchaczy z oddziałów Koła Przyjaciół w Sworach, Krynicy, Białej Podlaskiej, Chotyłowie, Łukowie, Terespolu, Parczewie. Modlitwa, śpiew, spotkania integracyjne, zajęcia sportowe wypełniły czas rekolekcyjnego spotkania.

Program rekolekcji objął celebrację Słowa Bożego, katechezę, Mszę Św. oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę różańcową.

Wieczory uczestnikom umilały spotkania integracyjne połączone ze śpiewem i tańcami. Podczas rekolekcji nie zabrakło także zajęć sportowych. Mieczysław Bytniewski, Mistrz Europy w Nordic Walking, poprowadził trening ze słuchaczami. Pogoda sprzyjała, dlatego te zajęcia odbyły się w pięknych okolicznościach nadbużańskiej przyrody.

- Dziś po powrocie z Kalwarii będzie wyświetlany film o różańcu "Teraz i w godzinę naszej śmierci", a wieczorem spotykamy sie z o. Ryszardem Sierańskim, który przez 30 lat pracował na Śląsku z narkomanami, bezdomnymi i dzieli się z nami swoim świadectwem. Wieczorami umila nam czas graniem na gitarze. W rekolekcjach bierze udział 27 osób, wczoraj przyjechało 40 słuchaczy z Koła Przyjaciół w Terespolu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, Kodeń jest dla nas miejscem szczególnym, chętnie tu wracamy. Tutaj odpoczywamy, wyłączyliśmy się ze wszystkich naszych obowiązków, kłopotów, trosk. Czujemy się tutaj, jakbyśmy byli domownikami - powiedziala Radiu Podlasie Anna Kuszpit, uczestniczka rekolekcji oraz prezes Koła Przyjaciół w Białej Podlaskiej.

Katolickie Radio Podlasie corocznie organizuje rekolekcje dla słuchaczy z Koła Przyjaciół. Celem dni skupienia jest formacja duchowa oraz integracja osób z różnych oddziałów Koła Przyjaciół.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ 
Fot. xDD

Js

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie