Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Zgadywanki muzyczne na dobry początek dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Ogólne

Gala 25-lecia KRP

foto
2017-09-17 12:45:00
Trochę powspominaliśmy, usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od naszych przyjaciół, a ze swojej strony serdecznie im podziękowaliśmy za wspólne lata. 16 września w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach podczas uroczystej gali Katolickie Radio Podlasie obchodziło swoje 25-lecie.

Zazwyczaj za mikrofonem, tutaj w świetle reflektorów. Monika Jabłkowska i Andrzej Ilczuk poprowadzili naszą galę, prezentując i zapraszając naszych gości. A odwiedziło nas na urodzinach wiele znamienitych osobistości, m.in. biskupi: siedlecki i drohiczyński, wicemarszałek Senatu i przedstawiciel Prezydenta RP, ministrowie, liczni parlamentarzyści, jeszcze liczniejsi samorządowcy, kapłani, przedstawiciele kultury, nauki, biznesu, a także nasi dawni pracownicy i współpracownicy.Pokazaliśmy im wyprodukowany przez zaprzyjaźnioną Salve TV film o naszej historii i teraźniejszości.

A potem odebraliśmy wiele gratulacji i dobrych życzeń. Wszystkich zacytować nie sposób, ale wymienimy kilka. Prezydent RP, Andrzej Duda napisał w liście o Podlasiu jako ziemi patriotów i ziemi wielu kultur oraz o tym, jak ważne jest podtrzymywanie tego dziedzictwa. List odczytał obecny na uroczystości, jako przedstawiciel prezydenta RP Andrzeja Dudy - Minister Adam Kwiatkowski.Wicemarszałek Senatu, Maria Koc podkreśliła, jak ważne jest łączenie informowania z promowaniem wartości. Wicemarszałek województwa mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska wręczyła Radiu (na ręce dyrektora, ks. Andrzeja Sochala) medal ProMazovia, a najstarszym pracownikom – pamiątkowe dyplomy.

Minister energii, Krzysztof Tchórzewski gratulował siedleckiemu Kościołowi dobrego i dobrze wykonanego pomysłu na ewangelizację i budowanie regionalnej wspólnoty. Prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski mówił, że w mieście i okolicy mieszka lud pracowity i bogobojny, którego osiągnięcia można i trzeba nagłaśniać.

Biskup Kazimierz Gurda dziękował twórcom i obecnym pracownikom za wypełnienie powierzonej Radiu misji przekazywania prawdy i życzył nam, byśmy dalej trafiali z nią do ludzkich serc i tam pozostawali.Dziękując za życzenia dyrektor KRP, ks. Andrzej Sochal stwierdził, że radio dobrze wykorzystało swoje 25 lat. Za najważniejsze zadanie nadal uważa być blisko człowieka i prowadzić go do Boga. Cały czas szuka nowych narzędzi (czego przykładem jest unowocześnianie radia i stworzenie informacyjnego portalu internetowego). Zaprasza do współpracy każdego, kogo interesuje prawdziwe dobro człowieka.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI /KLIKNIJ TUTAJ/

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie