Na antenie

BAJECZKI Z NIEBIESKIEJ KSIĄŻECZKI Pn-Pt

Audycja dla dzieci z bajką na dobranoc, piosenkami i modlitwą. Zaprasza Ewa Pasternak
zobacz wszystkie

Aktualności

II Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

foto
2020-06-19 17:26:44
W sobotę, 20 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół w Górznie k. Garwolina odbędzie się II Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorami wydarzenia są: Waldemar Sabak - Wójt Gminy Górzno, Katolickie Radio Podlasie, Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe. Do udziału w kongresie zostali zaproszeni przedstawiciele KGW z Mazowsza.

Program wydarzenia:

09.30 - Otwarcie recepcji
10.30 - Oficjalne otwarcie: Senator Maria Koc i Ks. Andrzej Sochal
10.50 - Ks. Dr Zbigniew Sobolewski, Fundacja Misyjna Ad Gentes - Bł. Marianna Biernacka jako patronka  i opiekunka Kół Gospodyń Wiejskich.
11.15 - Dr Agnieszka Sochal, Uniwersytet Warszawski - Z miłości do stroju ludowego. Doświadczenie niemieckie.
11.40 - Przerwa kawowa
12:15 - Maria Fajger, Zastępca Prezesa ARiMR - Podmiotowość KGW jako perspektywa rozwoju społeczności lokalnej.
12:40 - Prof. Ewa Solarska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Wielki powrót mniszka lekarskiego w medycynie i w kuchni.
13:10 - 14:10 - Przerwa obiadowa

Spotkania w grupach -  13:40

1. Kawa z mniszka lekarskiego. Sekrety dobrego parzenia  - Prof. Ewa Solarska (UP w Lublinie) i Paweł Brochocki (Siedlecka Manufaktura Kawy)
2. Koła Gospodyń Wiejskich tańczą i śpiewają - Zespół Mazowsze

Spotkania w grupach -  14:10

1. Kawa moja miłość. Jak zaparzyć dobrą kawę - Agnieszka Gałach (Katolickie Radio Podlasie) i Mariusz Wołosz (Siedlecka Manufaktura Kawy)   
2. Kwestie prawno-fiskalne w działalności KGW - Jacek Sadoch ARMiR
3. Rękodzieło jako ważny element działalności KGW - Senator Maria Koc i przedstawicielki KGW z powiatu węgrowskiegoKatolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny Podlasie24 od dłuższego czasu wspierają działalność Kół Gospodyń Wiejskich. W kwietniu 2019 r. miał miejsce I Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich, współorganizowany przez KRP i portal podlasie24.pl. Te lokalne media promują KGW w internecie oraz mediach społecznościowych za pośrednictwem m.in. platformy www.naszeklimaty.tv, profilu na Facebooku „Nasze Klimaty”, jak również zakładki o tej samej nazwie na portalu Podlasie24.pl. Na tych kanałach prezentowane są osiągnięcia, dotychczasowe działania i plany na przyszłość Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Śpiewaczych z naszego regionu.

Ponadto na antenie Katolickiego Radia Podlasie w każdy wtorek o godz. 12:40 emitowana jest audycja „Z mikrofonem u Kół Gospodyń Wiejskich”. Reporterzy radiowi co tydzień odwiedząją inne koło, by móc przybliżyć słuchaczom różnorodność ich działalności.