Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Sport

Łukowianin najlepszy nie tylko w Polsce

2010-05-14 21:44:01
Łukowscy sympatycy pływania wiedzą, że Szymon Osiński odnosi sukcesy na terenie kraju. Dzięki temu został powołany do pływackiej kadry Polski. Ostatnio nasi reprezentanci wybrali się do Ziliny na Słowacji na Trójmecz Polska-Czechy-Słowacja, który odbył się 8 i 9 maja. Szymon zdobył tam dwa złote medale.

Wyjazd do Ziliny poprzedziło zgrupowanie kadry w Raciborzu. Do tych zawodów przygotowywali się zawodnicy 15 i 16 letni.

Szymon płynął na swoich koronnych dystansach 100 i 200m stylem klasycznym, oraz w sztafecie 4x100 stylem zmiennym.

W emocjonującym wyścigu na 200m stylem klasycznym trudno było przewidzieć, kto zwycięży. Na półmetku 4 zawodników dotknęło ściany w czasie 1:11. Decydująca miała okazać się druga połowa dystansu. Nasz reprezentant nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń, kto jest najlepszym żabkarzem, i z czasem 2:26.98 wygrał wyścig.

Po południu został mu start na dystansie na 100m stylem klasycznym. Szymon był już mniej zdenerwowany, cieszył się wcześniej zdobytym złotym medalem. Jednak wszyscy, którzy znają Szymka, na co dzień, wiedzą, że zawsze walczy on do końca i nie osiada na laurach. Po wyrównanej walce z czasem 1:08.31 wygrał zaledwie o 0:00.37 z reprezentantem Czech i o 0:00.49 trzecim Łukaszem Kuleszą.

Dwa złote medale zdobyte dla Polski to wielki sukces zarówno dla Szymona Osińskiego, jak i jego trenerki Anny Krzyszychy. Mamy nadzieje, że międzynarodowe mityngi wpiszą się na stałe w harmonogram wyjazdów łukowskiego pływaka.

VI Wojewódzki Młodziezowy Czempionat Koni Ras Zimnokwristych

26 maja w Bedlnie koło Żabkowa, pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego, odbędzie się pokaz koni więcej

OHP CAMP - Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej

22 maja na stadionie miejskim w Siedlcach zostanie rozegrany turniej drużyn OHP w piłce nożnej więcej