Na antenie

POPOŁUDNIK WT. ŚR.

Proponujemy ciekawą książkę, a zaproszeni przez nas fachowcy udzielają porad z wielu dziedzin. Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Na antenie

Iwona Orzełowska o sukcesie „Opowieści Wigilijnej” i premierze „Dziewczynki z zapałkami”

foto
2014-01-21 06:54:00
Premiera „Opowieści Wigilijnej”, spektaklu na podstawie prozy Karola Dickensa, w reżyserii i z choreografią Iwony Orzełowskiej, zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Top Regionu 2013. Czytelnicy portalu podlasie24.pl i słuchacze Radia Podlasie zdecydowali, że było to najważniejsze wydarzenie kulturalne w regionie w minionym roku.

W ciągu niespełna miesiąca przedstawienie obejrzało ponad 10 tys. widzów. Na Scenie Teatralnej Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprezentowało się 80 artystów z Teatru Tańca Caro Dance, Teatru ES i Chóru Miasta Siedlce przypominając uniwersalne przesłanie opowiadania Dickensa.

Po ogromnym sukcesie widowiska, czas na kolejną premierę… We wtorek, 21 stycznia, o godzinie 17.00, po raz pierwszy można będzie zobaczyć, przeniesioną we współczesne realia, bajkę H.Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami’. Przedstawienie wyreżyserowała Katarzyna Bondarczuk, a kierownictwo artystyczne objęła nad nim Iwona Orzełowska, gość Agnieszki Osmólskiej-Ilczuk w poniedziałkowym wydaniu magazynu „Jak minął dzień”.

Rozmowy można posłuchać w Archiwum Dźwięków Radia Podlasie TUTAJ