Na antenie

BAJECZKI Z NIEBIESKIEJ KSIĄŻECZKI Pn-Pt

Audycja dla dzieci z bajką na dobranoc, piosenkami i modlitwą. Zaprasza Ewa Pasternak
zobacz wszystkie

Blok promocyjny

Jak wybrać program do samodzielnej księgowości

foto
Wybór księgowej to jedna z najważniejszych decyzji dla każdego przedsiębiorcy. Podejmujemy ją na początku działalności, a księgowa, z której usług zdecydujemy się skorzystać, najczęściej pozostaje z nami na wiele lat. Dlatego jest to tak ważna decyzja. Przy jej podejmowaniu na pewno należy wziąć pod uwagę program, z którego korzysta księgowa. Coraz częściej też przedsiębiorcy decydują się na samo-rozliczenie. Wówczas kluczowy jest program do samodzielnej księgowości.

Program do księgowości dla biura

Najczęściej mali przedsiębiorcy decydują się na usługi biura rachunkowego. Jest to przede wszystkim związane z kosztami. Zatrudnienie księgowej na pełen etat to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. W przypadku biura rachunkowego, obsługa np. Książki Przychodów i Rozchodów, może nas kosztować kilkaset złotych…

Wybierając biuro rachunkowe warto oczywiście poszukać takiego, które będzie oferowało korzystne warunki finansowe. Jednak opłaty za prowadzenie księgowości nie powinny być w tym przypadku kluczowe. Warto poradzić się innych przedsiębiorców, z jakich biur korzystają. Poza tym należy sprawdzić jaki program do księgowości wykorzystuje interesujące nas biuro.

Jak już wspomnieliśmy decyzja o wyborze biura rachunkowego połączy nas z księgową na wiele lat. Warto więc od razu wybrać najnowocześniejsze rozwiązanie, które posłuży nam też w przyszłości. Chodzi przede wszystkim o program do księgowości w nowych technologiach. Zwróćmy uwagę, że Ministerstwo Finansów przenosi właśnie kolejne obszary związane z rozliczaniem się z fiskusem do sieci. Jeśli biuro rachunkowe, z którego chcemy korzystać posiada tzw. tradycyjny program do księgowości, za kilka lat a może nawet za kilkanaście miesięcy, będzie on nieaktualny. Dlatego warto postawić na biuro rachunkowe, które obsłuży nas wykorzystując program do księgowości w nowych technologiach.


 
Program do samodzielnej księgowości – najważniejsze kryteria

Jak się okazuje, dla wielu przedsiębiorców kilkaset złotych dla biura rachunkowego to i tak zbyt duży wydatek. Szczególnie kiedy są na początku swojej drogi i niemal każda wydana złotówka decyduje o utrzymaniu płynności finansowej. Dlatego niektórzy decydują się na prowadzenie samodzielnej księgowości. W tym przypadku decydującym elementem jest program do księgowości.

Przyjmując na siebie całą odpowiedzialność za rozliczenia musimy opierać się właśnie na najlepszym narzędziu. Musi być nie tylko intuicyjne i przystępne – tak aby przedsiębiorca bez wykształcenia księgowego był w stanie samemu się rozliczać. Jednak przede wszystkim program do samodzielnej księgowość musi być zgodny z przepisami. Co więcej musi gwarantować, że każda zmiana w przepisach natychmiast zostanie w nim uwzględniona.

Możliwości takie posiada tylko program do samodzielnej księgowości w nowych technologiach. Chodzi oczywiście o program do księgowości w chmurze. Gwarantuje on, podobnie jak bankowość internetowa, że każda zmiana w prawie zostanie w nim ujęta.

Jeśli z kolei wybierzemy tradycyjny program do księgowości, może okazać się, że zmiany będziemy musieli wprowadzać sami, śledząc nowości w prawie i odpowiednio do nich wczytując aktualizacje.
Program do samodzielnej księgowości online działa dokładnie tak, jak popularne aplikację na naszych smartfonach. Kiedy pojawia się nowa wersja, w tym przypadku związana np. z wprowadzeniem nowości w prawie, program natychmiast zapisuje te zmiany informując nas tylko o tym. Dzięki temu możemy być pewni, że nasz program do samodzielnej księgowości jest zawsze aktualny.


 
Program księgowy dla małych firm

Kluczowe więc jest pytanie, jak wybrać program księgowy dla małych firm. Chodzi o takie narzędzie, które będzie spełniało wszystkie wymienione powyżej kryteria.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest program księgowy dla małych firm Taxomatic. Jest to profesjonalny program do księgowości dla biura rachunkowego, który jednocześnie jest idealnym programem do samodzielnej księgowości dla przedsiębiorcy. Umożliwia on rozliczanie się w sposób intuicyjny, a dzięki automatycznym aktualizacjom jest zawsze zgodny z prawem. Dodatkowo wszystkie aktualizacje są bezpłatne, a całkowity koszt programu w przypadku rozliczania się w KPiR to tylko 19 zł miesięcznie. Oczywiście Taxomatic to program księgowy dla małych firm online. Dzięki temu można go obsługiwać na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu – komputerze, laptopie, tablecie, a nawet smartfonie. Taxomatic to idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, którego celem jest program księgowy dla małych firm. Szczegóły na stronie Taxomatic.pl.