Na antenie

DOBRY WIECZÓR Z KRP

DOBRY WIECZÓR z KRP to dziennik Radia Watykańskiego oraz nasza wieczorna modlitwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, śpiewu Apelu Jasnogórskiego i pacierza.
zobacz wszystkie

Blok promocyjny

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe, żeby wziąć pod uwagę każdy istotny parametr?

foto
Słuchawki bezprzewodowe to ogromna wygoda słuchania muzyki czy oglądania filmów na dowolnym urządzeniu bez konieczności podłączania się do niego za pomocą kabla. Bezprzewodowe działanie to koniec z zaplątanymi przewodami i innymi ograniczeniami, które niesie ze sobą kabel. Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe pod kątem ich rodzaju i parametrów?

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych ze względu na ich budowę

Słuchawki bezprzewodowe dzieli się pod kątem ich konstrukcji, która wpływa na sposób noszenia. Poszczególne rodzaje słuchawek różnią się między sobą rozmiarem – modele douszne i dokanałowe są bardzo małe, podczas gdy nauszne mogą być od nich znacznie większe. Który konkretnie model sprawdzi się najlepiej i okaże się najwygodniejszy, to kwestia indywidualnych preferencji.

•    Bezprzewodowe słuchawki douszne to propozycja małych i wygodnych słuchawek, które można schować nawet w niewielkiej kieszeni i nie martwić się już nigdy więcej o zaplątane przewody. Słuchawki douszne zakłada się poprzez umieszczenie ich w małżowinie usznej. Przez ich niewielki rozmiar są one wygodnym rozwiązaniem w podróży, czy codziennej drodze do pracy albo na uczelnie.

•    Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe są bardzo podobne do słuchawek dousznych, jednak różnią się od nich swoją budową. Słuchawki dokanałowe wyposażone są w specjalne gumki, które wprowadza się głębiej do ucha, niż ma to miejsce w przypadku modeli dousznych. Dzięki temu zapewniają one lepsze wyciszenie otoczenia i stabilniej się trzymają.

•    Bezprzewodowe słuchawki nauszne cechują się większą konstrukcją od innych bezprzewodowych modeli. Dwie duże słuchawki, które zakrywają uszy w całości, połączone są opaską. Taka konstrukcja zapewnia im świetne wyciszenie otoczenia i brak ryzyka, że słuchawka wypadnie z ucha na przykład podczas szybkiego biegu na odjeżdżający właśnie autobus. Żeby spora konstrukcja tych modeli słuchawek zmieściła się w damskiej torebce czy niewielkim plecaku, producenci dopracowują ich składanie.

Często spotkać można słuchawki, które zostały stworzone z myślą o sportowcach i osobach regularnie uprawiających sport. Podczas treningu na siłowni, biegu, czy wielu innych aktywności, muzyka, albo nawet film odtwarzany na smartfonie, może bardzo umilić czas, a nawet ułatwić wysiłek poprzez odwrócenie uwagi od zmęczenia. Słuchawki z przewodem mogą jednak być kłopotliwe – podczas biegania nie trudno o to, aby przypadkowo zahaczyć o kabel, podobnie jak podczas treningu może on być dość niewygodny. Słuchawki bezprzewodowe są więc świetnym rozwiązaniem pod warunkiem, że będą się one stabilnie trzymać nawet podczas wzmożonej aktywności fizycznej. Słuchawki dla sportowców to modele, które dopracowane są pod kątem swojej stabilności, przez co przydać się mogą nie tylko podczas treningu.

Na co zwracać uwagę, wybierając słuchawki bezprzewodowe?

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe? Odpowiedź jest prosta – należy patrzeć na ich parametry, a wśród kilku najlepiej wypadających modeli zdecydować się na ten, który będzie po prostu najwygodniejszy, lub ma najistotniejsze cechy. Z pewnością w wyborze może pomóc aktualny ranking słuchawek, taki jak ten dostępny pod adresem https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-sluchawek-bezprzewodowych-dousznych.bhtml, który opisuje najczęściej wybierane modele dokanałowe i douszne. Na co dokładnie warto zwrócić uwagę podczas przeglądania parametrów konkretnych modeli?

•    Pasmo przenoszenia to jeden z najważniejszych parametrów odnoszących się tak do słuchawek, jak i każdego urządzenia odtwarzającego muzykę czy dźwięk. Pasmo przenoszenia to zakres częstotliwości obsługiwanych przez słuchawki, który podaje się w hercach. Im jest on szerszy, tym więcej tonów będzie można usłyszeć podczas odtwarzania.

•    Mikrofon to funkcja przydatna szczególnie w słuchawkach do telefonu. To dzięki niemu przy pomocy słuchawek można prowadzić swobodną rozmowę telefoniczną. Przyda się on także wówczas, gdy słuchawki używane są do komputera podczas rozmów video czy audio przez internet.

•    Czas pracy słuchawek bezprzewodowych zależy bezpośrednio od pojemności wbudowanego w nie akumulatora. Im jest on większy, a tym samym bardziej pojemny, tym dłużej słuchawki będą mogły działać po pełnym ich naładowaniu. Ta cecha szczególnie ważna jest dla tych osób, które spędzają dużo czasu poza domem. Nikt nie chciałby, aby słuchawki rozładowały się już w połowie dnia.

•    Zasięg działania słuchawek określa to, jak daleko mogą się one znaleźć od urządzenia, z którym są połączone, aby wciąż odbierały przesyłany przez niego dźwięk. Na ten parametr warto zwrócić uwagę wtedy, gdy słuchawki będą często używane w domu. Dobrze jest wiedzieć, czy podczas oglądania filmu odtwarzanego na telewizorze, można przejść się do kuchni, jednocześnie nie tracąc przy tym łączności.

•    Aktywna redukcja szumów to stosunkowo nowa funkcja w słuchawkach bezprzewodowych, która pojawia się zwykle w modelach z wyższej lub co najmniej średniej półki cenowej. Redukcja ta sprawia, że wszelkie dźwięki otoczenia zostają wyciszone, aby osoba słuchająca muzyki mogła w pełni cieszyć się doskonałą jakością dźwięku bez żadnych zakłóceń. Funkcja ta przydatna jest podczas podróży pociągiem czy tramwajem, gdy dookoła panuje gwar. Słuchawki z aktywną redukcją szumów to także dobry sposób na skupienie się w hałaśliwym otoczeniu.