Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Aktualności

Jubileuszowe spotkanie Koła Przyjaciół KRP w Teodorowie /FOT., VIDEO/

foto
2019-05-14 10:18:24
W sobotę, 11 maja słuchacze z Koła Przyjaciół KRP w Wandowie zorganizowali jubileuszowe spotkanie. W odnowionej świetlicy wiejskiej mieszkańcy Teodorowa i okolicznych miejscowości, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych oddziałów z Jabłonia i Konstantynowa świętowali 7. rocznicę istnienia koła w Wandowie.

Na początku spotkania głos zabrał ks. Dariusz Denisiuk, który przywitał gospodarzy i gości, podziękował Panu Adamowi Ochmańskiemu oraz słuchaczom z koła za zaangażowanie w przygotowaniu jubileuszu.

Przemówienie wygłosił także wójt gminy Krzywda, Krzysztof Warda. – Cieszę się, że możemy się dziś tutaj spotkać i porozmawiać. Serdecznie dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i liczę na dalsze. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie na kolejny jubileusz koła. Cieszę się, że dziś spotykamy się w takim gronie – zaznaczył wójt. 

Następnie do uczestników uroczystości zwrócił się ks. proboszcz Adam Juszczyński. - To spotkanie jest spotkaniem radości z racji rocznicy powstania naszego koła, ale także jest to spotkanie formacyjne przybliżające wydarzenia związane z objawieniami Matki Bożej na naszych terenach. Może słyszeliśmy o tych znanych objawieniach, a tymczasem jest wiele tych wydarzeń na naszych terenach. Takie spotkania tę prawdę nam przybliżają, za to jesteśmy bardzo wdzięczni ks. Karolowi Nasiłowskiemu i przyjaciołom koła z Jabłonia, za to, że ten temat objawień Matki Bożej w Jabłoniu, został nam przybliżony - podkreślił ks. proboszcz.

W swoim wystąpieniu podkreślił zasługi sołtysa Teodorowa, a jednocześnie prezesa Koła Przyjaciół – Adama Ochmańskiego.

Niebywałą atrakcją spotkania w Teodorowie stał się występ utalentowanej skrzypaczki 11-letniej Łucji Mateńko. Młoda, uzdolniona mieszkanka Fiukówki zaprezentowała pieśni religijne, a także przeboje muzyki rozrywkowej. Każdy utwór był hojnie nagradzany długimi brawami.


Miłym akcentem spotkania była przejażdżka bryczką po malownieczej okolicy. Przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie serdecznie dziękują Państwu Krystynie i Adamowi Ochmańskim za zorganizowanie spotkania, miłe przyjęcie i wspaniałe atrakcje. Dziękują słuchaczom za obecność i życzliwość.

OBJERZYJ ZDJĘCIA I FILMY /KLIKNIJ TUTAJ/