Na antenie

KULTURA NA FALI

Magazyn poświęcony wydarzeniom kulturalnym i imprezom mającym miejsce w naszym regionie. Relacje, informacje, zaproszenia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Aktualności

Karnawał Koła Przyjaciół Radia w Brzozowicy /Zdjęcia/

foto
2017-02-01 14:25:45
Zapraszamy Państwa do zobaczenia zdjęć z karnawałowego spotkania Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj: www.podlasie24.pl/

Zabawa odbyła się w Domu Kultury w Brzozowicy Dużej. Organizatorami byli Opiekunowie Radiowej Rodziny Katolickiego Radia Podlasie z Parafialnym Oddziałem Koła w Brzozowicy Dużej, której prezesem jest Elżbieta Oponowicz.

Pragniemy przekazać wyrazy wdzięczności dla pana Wójta Gminy Kąkolewnica Zbigniewa Ładnego i jego zastępcy Pawła Komonia za użyczenie sali. Dziękujemy sołtysowi Wacławowi Sójce za pomoc w przygotowaniu sali i użyczenie nagłośnienia. Nagłośnienie obsłużył Artur Dernowski. Gościnnie na perkusji z zespołem „Zorza” wystąpiła również Kamila Denisiuk. Dziękujemy oddziałowi Koła z Brzozowicy za przygotowanie smakołyków na stół w postaci bigosu, sałatek i gorących napojów. Zimne napoje otrzymaliśmy od pana Marka Matejka za co również składamy podziękowanie.

Pozdrowienia i podziękowania przekazujemy Proboszczowi Brzozowicy ks. Czesławowi Jakubcowi za wspaniały solowy występ ze śpiewem i gitarą.

Tak jak zapowiadaliśmy wystąpiły również lokalne zespoły.

Dziękujemy za występ „Brzozowianek” z Brzozowicy przy akompaniamencie akordeonu na którym zagrał Tadeusz Sójka oraz za solowy akordeonowy koncert.

Dziękujemy za występ kabaretu „Zaścianek” z Trzebieszowa, który rozbawił wszystkich. Dziękujemy pani Halinie Szekalis za przekazane informacje o zespole. Kabaret  ,,Zaścianek” założony został w maju 2004 r., przy  Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebieszowie. Założycielem była nieżyjąca p. Maria Śledź . Zespół występował na przeglądach kabaretów; Dęblin, Puławy, Kąkolewnica. Występuje również na imprezach okolicznościowych  tj.  festyny, spotkania opłatkowe, dożynki, pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego, dzień seniora i wielu innych spotkaniach w różnych miejscowościach na terenie naszej gminy jak również poza jej terenem.

Dziękujemy Zespołowi „Zorza” z Polskowoli za występ w strojach cygańskich i z cygańskimi śpiewami i nie tylko. Podziękowanie składamy na ręce kierownika zespołu Barbary Podgajna. Dziękujemy członkini zespołu Teresie Kieczka za przekazane informacje o zespole.

Dziękujemy też wszystkim parafialnym Oddziałom Koła obecnym na spotkaniu. Dziękujemy za przywiezione gościńce i ciekawe kulinarne wypieki.

Prezes Koła Marlena Protasiuk po spotkaniu przesłała do redakcji następującą treść: Zabawa bardzo się udała. Wystąpiły zespoły ludowe i cygańskie oraz kabaret. Ks. proboszcz Czesław grał na gitarze i śpiewał. Bardzo dziękujemy p. Eli Oponowicz za zaproszenie i mile spędzony czas. Ks. Darkowi dziękujemy za obecność. Dziękujemy wszystkim za miłą atmosferę przy obfitym stole i muzyce. Wszyscy się dobrze bawili. Pozdrawiamy.


Memoriał im. Antoniego Trybonia

Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju zaprasza na XI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Memoriał im. Antoniego Trybonia. więcej

Sobótkowe Spotkania

17 czerwca chorzy i zdrowi, rodziny i wolontariusze, przyjaciele i sympatycy – wszyscy są zaproszeni przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera do Kukawek w gminie Przesmyki więcej
zobacz wszystkie