Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE CZW.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze najciekawszych wydarzeń. Wszystko, od wielkiej polityki do sportowych rekordów, wraz z regionalną prognozą pogody na następne dni. Zaprasza Anna Kaszczyc.
zobacz wszystkie

Aktualności

Koło Przyjaciół na UKSW i w Sejmie

foto
2017-06-23 15:28:00
21 czerwca prezesi i członkowie Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, wzięli udział w sympozjum naukowym "Świeccy a misje", które odbyło się na Uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Sympozjum zorganizowano w związku z 50-leciem działalności Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Relację z sympozjum, którego organizatorami byli: Komisja Episkopatu Polski ds. Misji oraz Katedra Misjologii WT UKSW można obejrzeć na  www.salvetv.pl/multimedia/nasze-transmisje/5964/9-30-swieccy-a-misje-sympozjum-na-uksw-21-vi-2017

Po obiedzie prezesi i członkowie Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie zwiedzili gmach Sejmu i spotkali się z posłem Marcinem Duszkiem.

O godzinie 18.00, na zakończenie sympozjum, celebrowana była Msza św. w katedrze warszawsko-praskiej pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, metropolity poznańskiego.

Ks. abp Stanisław Gądecki, w homilii mówił m.in. o tym, że samo wyzwolenie społeczne nie wystarcza. Nie wystarcza pomagać tym, którzy są głodni, którzy potrzebują odzieży i dachu nad głową, bo największym i najbardziej dotkliwym ubóstwem tego świata jest ubóstwo duchowe tych ludzi, którzy nie wierzą w Boga.  - Źródłem największej biedy ludzkiej jest nieznajomość Chrystusa. Prawdziwe ubóstwo to nie wiedzieć kim jest Chrystus, który nas kocha, który za nas umarł, który ofiarował nam swojego ducha - mówił arcybiskup.

Całą Eucharystię można zobaczyć www.salvetv.pl/multimedia/nasze-transmisje/5966/18-00-msza-sw-swieccy-a-misje-abp-stanislaw-gadecki-21-vi-2017

Zapraszamy tez do obejrzenia galerii zdjęć www.podlasie24.pl/


Dni Łochowa

21 lipca Łochów obchodzi swoje święto więcej

Dni Łosic

W dniach 20-22 lipca świętują Łosice więcej
zobacz wszystkie