Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Ogólne

Komunikat Biskupa Siedleckiego w związku ze wsparciem Katolickiego Radia Podlasie

foto
2014-07-24 11:35:00
Do wsparcia Katolickiego Radia Podlasie zachęca bp Kazimierz Gurda. W specjalnym Komunikacie skierowanym do diecezjan, Biskup Siedlecki zwraca uwagę na wyjątkową misję jaką od 22 lat pełni diecezjalna rozgłośnia. Bp Gurda informuje także o zbliżającym się terminie uiszczenia opłaty koncesyjnej za możliwość nadawania programu radiowego i o zaplanowanej na 3 sierpnia zbiórce ofiar na ten cel.


Komunikat Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w związku ze wsparciem Katolickiego Radia Podlasie zostanie odczytany w kościołach diecezji siedleckiej w niedzielę 27 lipca lub 3 sierpnia, podczas Mszy św.

Oto tekst komunikatu:

KOMUNIKAT BISKUPA SIEDLECKIEGO
KAZIMIERZA GURDY


w związku ze wsparciem Katolickiego Radia Podlasie
(2014)

Czcigodni Księża,
Osoby życia konsekrowanego,
drodzy Diecezjanie!


Diecezjalne, Katolickie Radio Podlasie, wraz z Regionalnym Portalem Informacyjnym podlasie24. pl., od 22 lat jest stałym i trwałym przyjacielem dla ponad trzystu tysięcy słuchaczy i czytelników, nie tylko w naszej diecezji, w naszym regionie, ale także poza granicami Polski.

Nasze Radio jest cenione ze względu na swą niezależność, obiektywność i rzetelność w przekazywaniu informacji zarówno z naszego regionu jak i z Polski., informacji z życia Kościoła Powszechnego i Lokalnego. Słuchacze dzięki temu radiu mają możliwość usłyszeć Boże Słowo, mogą włączyć się w liturgię Mszy św., w modlitwę różańcową czy modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Oprócz modlitwy Katolickie Radio Podlasie daje możliwość rozmowy ze słuchaczami zarówno na tematy społeczne, jak i religijne. Szczególnie te ostatnie są cenne i pożyteczne, bo dotyczą aktualnych spraw Kościoła i codziennych problemów słuchaczy.

Te programy mogą powstać, rozwijać się dzięki olbrzymiemu wysiłkowi zespołów redakcyjnych, dzięki grupom przyjaciół radia oraz tym, którzy codziennie swymi modlitwami i ofiarami je wspomagają.

Wszystkim pragnę serdecznie za owocną pracę i za składane dary serca, podziękować.

W tym roku dary materialne wydają się być szczególnie konieczne, bowiem nadszedł czas na uiszczenie opłaty za prawo do nadawania programu. Zespół radiowy zadbał o wszystkie kwestie formalne i merytoryczne, ale bez pomocy nie może udźwignąć samodzielnie ciężarów finansowych. Mając to na względzie i licząc na zrozumienie oraz szczodrość duszpasterzy i wiernych naszej diecezji, ofiary zebrane na tacę w niedzielę 3 sierpnia zostaną przeznaczone na pomoc w opłaceniu kosztów emisji programu naszego diecezjalnego radia.

Za zrozumienie i za każdy wdowi grosz dziękuję i wszystkim z serca błogosławię.

bp Kazimierz Gurda
BISKUP SIEDLECKI


L.dz. 870/2014 Siedlce, 23 lipca 2014 r.

Komunikat należy odczytać w niedzielę 27 lipca, bądź 3 sierpnia 2014 r.

POBIERZ TEKST


POBIERZ PDF

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie