zobacz wszystkie

Świadectwa

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach Terespola

foto
2013-09-30 14:44:18
W ubiegłą sobotę, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15.00 mieszkańcy Terespola zebrali się na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Janowskiej na wspólnej modlitwie. W ten sposób włączyli się w międzynarodową akcję „Koronka na ulicach miast świata”. Ponad 100 - osobowa grupa modliła się o pokój na świecie. Koordynatorem akcji w Terespolu był Mariusz Horoszko.

W naszym regionie modlono się m.in. w Radzyniu Podlaskim i Sarnakach.

Godzina 15.00  to godzina konania Jezusa na krzyżu – GODZINA MIŁOSIERDZIA – gdy wszystkie grzechy świata zostały odkupione. Stając na 10 minut do tej szczególnej modlitwy we wszystkich strefach czasowych chrześcijanie otaczają glob i zbawiają swoją ziemię, swoje miasto, swoją ulicę.


 Z HOMILII JANA PAWŁA II W KRAKOWIE-ŁAGIEWNIKACH 17 SIERPNIA 2002 r.

Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść "iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście". Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tu przybywać będą  z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!

"Mrowisko"

16 czerwca odbędzie się X Siedlecki Zlot Pojazdów Zabytkowych więcej

Dzień Otwarty WORD

15 czerwca w Siedlcach promocja bezpiecznej jazdy i inne atrakcje więcej
zobacz wszystkie