Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Muzyka

Legenda muzyki Barry Gibb powrócił z nowym albumem - Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1

foto
2021-01-19 09:36:58
Na płycie pojawiają się znakomici goście m.in.: Alison Krauss, Dolly Parton, Keith Urban, Olivia Newton-John i Sheryl Crow.

Współzałożyciel i artystyczny lider zespołu Bee Gees – razem z braćmi Maurice’em i Robinem stworzył jedną z najpopularniejszych grup w historii rock and rolla. Niemal sześć dekad po debiucie, wokal artysty pozostaje jednym z najznakomitszych instrumentów w muzyce popularnej.

Mówiąc o tym jak powstawała płyta zdradził: - Od pierwszego dnia, gdy weszliśmy do studia w Nashville (tego samego, w którym magię tworzyli Elvis, Willie Nellson i wiele innych legend), album po prostu zaczął się tworzyć. Jestem bardzo wdzięczny, że miałem okazję do pracy z wszystkimi znakomitymi artystami, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Każdy dał nam swój czas i talent. Te spotkania zainspirowały mnie bardzo. Głęboko czuję, że Maurice i Robin pokochaliby ten album z różnych powodów. Chciałbym, abyśmy mogli nagrywać go wszyscy razem… Czułem ich obecność w studiu - mówi Barry Gibb.

Razem z zespołem Bee Gees ma na koncie ponad 200 mln sprzedanych albumów. Z 9 singlami jako wykonawca, Barry zalicza się do grona najbardziej dochodowych kompozytorów wszech czasów. Znajduje się na siódmym miejscu najbardziej kasowych producentów. Łącznie z Johnem Lennonem i Paulem McCartneyem dzieli wynik największej liczby singli na pierwszym miejscu w ciągu jednego roku kalendarzowego – 7 utworów.

Barry Gibb ma na koncie m.in. 8 nagród Grammy, Grammy Legend Award oraz 2015 Grammy Lifetime Achievement Award. Otrzymał także m.in. American Music Awards Lifetime Achievement Award, BMI Icon Award, cztery BMI Songwriter of the Year Awards, cztery BMI Song of the Year Awards i jest członkiem Rock and Roll Hall of Fame and Songwriters Hall of Fame. W 2004 Barry otrzymał jedno z najwyższych brytyjskich odznaczeń, gdy Bee Gees dostali tytuł Commanders of the British Empire, a w 2018 tytuł „Sir Barry Gibb” od księcia Karola za zasługi dla muzyki oraz działalność charytatywną.
Universal Music Polska


WIĘCEJ