Na antenie

WOLNA SOBOTA

Zapraszamy na sobotni poranek, a w nim: kalendarium, przegląd prasy, wiadomości dla kierowców, historia Podlasia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Blok promocyjny

Malarnia proszkowa z Białegostoku - Autoklinika

foto
Malowanie proszkowe jest z nami od kilkudziesięciu lat. Ta metoda ma wiele zalet, doskonale sprawdza się przy malowaniu felg, gdyż farba nałożona w ten sposób jest niesłychanie wytrzymała na warunki atmosferyczne. Malarnia proszkowa z Białegostoku - Autoklinika - oferuje najlepsze, nowoczesne sposoby malowania proszkowego, dzięki którym Twoje felgi będą wyglądać oszałamiająco.

1. Główne zalety malowania metodą proszkową

Wytrzymałość na warunki atmosferyczne i doskonałe krycie to główne zalety malowania proszkowego. Cząsteczki farby proszkowej po rozpyleniu utwardzane są w piecu przez działanie wysokiej temperatury. W niczym nie przypomina to zawodnego i kiepsko znoszącego upływ czasu malowania tradycyjnego. Stopiona powłoka farby doskonale przywiera do felgi, gwarantując trwałość. Gruba powierzchnia jest pokryta jednolicie i równomiernie.

2. Znacznie krótszy proces malowania i schnięcia

Porównanie malowania proszkowego z tradycyjnym unaocznia jeden wniosek: malowanie proszkowe jest dużo lepsze! Oszczędzamy czas: zamiast kilkunastu godzin niezbędnych na schnięcie tradycyjnej farby, proszek twardnieje w około 10 minut, a nawet mniej. Malowanie proszkowe jest łatwiejsze, wymaga mniejszej ilości czasu i potrzebnych kroków celem nałożenia koloru.

3. Ochrona środowiska dzięki malowaniu proszkowemu

Autoklinika Białystok korzysta z malowania proszkowego także ze względu na ochronę środowiska. Aplikowanie tradycyjnej farby na felgi (czy to w garażu, czy w profesjonalnym zakładzie) niesie ze sobą ryzyko emitowania szkodliwych związków do środowiska - szkodzą one zarówno przyrodzie, jak i nam! W ten sposób ryzykujemy uszkodzeniem płuc i powiększeniem dziury ozonowej. Niepotrzebna farba jest wręcz niemożliwa do ponownego wykorzystania, zaś proszek w kilka chwil może ponownie nadawać się do użycia.

4. Malowanie proszkowe to zwiększona wytrzymałość na warunki pogodowe

Tradycyjne malowanie jest bardzo nietrwałe. Wystarczy przypadkowe uderzenie kamienia, by warstwa tradycyjnie nakładanej farby odprysnęła się i powstała nieprzyjemna dla oka dziura. Farbowanie proszkowe ma miejsce w wysokiej temperaturze, tworzy się wtedy gruba warstwa powłoki, zwiększając ochronę przed uszkodzeniami. Powłoka jest naniesiona ponadto znacznie dokładniej, a różnica w wytrzymałości jest niemal trzykrotna względem zwykłej farby.

5. Autoklinika w Białymstoku - najlepsze miejsce na malowanie proszkowe felg

Autoklinika w Białymstoku świadczy usługi lakierowania proszkowego felg, gwarantujące znacznie szybszy i lepszy efekt w porównaniu do zwykłego malowania. Dzięki wydłużonej wytrzymałości już nie musimy martwić się co sezon o odnowienie lakierowania naszych felg. W ten sposób oszczędzamy znaczne sumy pieniędzy i nie musimy malować kół co rok. Malowanie proszkowe znakomicie sprawdza się na metalu, włóknie szklanym czy szkle. Niewykorzystany materiał nadaje się do ponownego użycia. Powierzchnia powstała w wyniku malowania proszkowego jest bardzo gruba i wytrzymała, dzięki czemu kamienie i niesprzyjające warunki pogodowe już nigdy nie będą problemem dla Twojego samochodu. Malowanie proszkowe to ciekawy proces, polegający na umieszczeniu cząstek farby posiadających ładunek elektrycznych na pożądaną powierzchnię, a następnie podgrzaniu do temperatury około 200 stopni Celsjusza. Dzięki stopieniu i polimeryzacji otrzymujemy grubą, wytrzymałą warstwę farby. Autoklinika w Białymstoku posiada bogate doświadczenie i doskonałych fachowców, którzy chętnie doradzą i odmienią felgi w Twoim aucie.