zobacz wszystkie

Na antenie

Mój tato, mój bohater - o Wieczorze Chwały na antenie Radia Podlasie

foto
2015-06-19 05:55:00
Już w najbliższą niedzielę, 21 czerwca w siedleckim Amfiteatrze odbędzie się Wieczór Chwały pod hasłem "Mój tato, mój bohater"

Wieczory Chwały organizowane przez Wspólnotę Jednego Ducha działającą przy Duszpasterstwie Akademickim w Siedlcach odbywają się cyklicznie i nieprzerwanie od ponad 7 lat. W każdy ostatni czwartek miesiąca sala wielofunkcyjna KLO przy sanktuarium Świętego Józefa zamienia się miejsce wypełnione po brzegi ludźmi pragnącymi doświadczyć mocy Chrystusa żyjącego pośród nas. Modlitwie animowanej przez młodych ludzi z WJD, towarzyszą piosenki o charakterze uwielbieniowym, zaaranżowane w nowoczesny sposób przez wybitnych kompozytorów tego nurtu w Polsce i na świecie. Zespół muzyczny przygotowuje się do swojej posługi przez warsztaty prowadzone przez najlepszych muzyków związanych z muzyką chrześcijańską. I choć są amatorami, to potrafią świetnie pomóc stworzyć atmosferę modlitwy uwielbienia. Grupa Teatralna Wspólnoty Jednego Ducha współpracująca od lat z Markiem Cichuckim (aktor i reżyser z Łodzi) oraz Dariuszem Kowalskim (aktor znany z serialu „Plebania”), przygotowuje różne formy teatralne mające na celu ukazanie treści głoszonych podczas Wieczoru Chwały. To wyjątkowe dopełnienie nauczania, które prowadzi opiekun WJD, duszpasterz akademicki ks. dr Tomasz Bieliński lub zaproszeni goście.

Do tej pory uczestnicy spotkań mogli wysłuchać świadectw wiary nie tylko wspomnianych aktorów, ale również Przemysława Babiarza, Joszko Brody, Adama Woronowicza, Bogdana Rymanowskiego i wielu innych. Wieczór Chwały dwa lata temu zorganizowano w siedleckim amfiteatrze. Spotkał się on z ogromnym zainteresowaniem nie tylko siedlczan. Amfiteatr odwiedziło bez mała 2000 osób. Hasłem spotkania były słowa „Mój tato, mój bohater”. Po dwuletniej przerwie Wieczór Chwały powraca na deski siedleckiego amfiteatru. W związku z bliskością daty Dnia Ojca, hasło spotkania pozostaje niezmienione: „Mój tato, mój bohater”. Będzie więc to spotkanie szczególnie poświęcone ojcom, zarówno tym wspaniałym, jak i tym, którzy przeżywają  życiowe kryzysy. Nie zabraknie dobrej muzyki i formy teatralnej, będą zaproszeni goście i niecodzienna atmosfera modlitwy. Punktem kulminacyjnym każdego Wieczoru Chwały, także tego w amfiteatrze jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30. Wstęp wolny.

O Wieczorze Chwały, a także o ogromnej roli ojca w życiu dzieci mówił  18 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ks. Tomasz Bieliński. W rozmowie z Anną Kaszczyc duszpasterz akademicki podkreślił, że niedzielny Wieczór Chwały jest przeznaczony zarówno dla osób młodych, jak i tych nieco starszych.

Posłuchaj rozmowy w ARCHIWUM DŹWIĘKÓW RADIA PODLASIE  TUTAJ

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej

Szła Kolęda 2020

Koncert Laureatów 17 stycznia w Siedlcach zaśpiewają kolędy finaliści konkursu więcej
zobacz wszystkie