Na antenie

WOLNA SOBOTA

Zapraszamy na sobotni poranek, a w nim: kalendarium, przegląd prasy, wiadomości dla kierowców, historia Podlasia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Blok promocyjny

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wykończenia łazienki do nowego mieszkania?

foto
Nowe mieszkanie pochłania wiele uwagi i zaangażowania. Ale gdy już będzie gotowe do zamieszkania, odwdzięczy się swojemu właścicielowi podwyższonym lub wysokim standardem życia.

Kupno mieszkania to dla ludzi zazwyczaj wydatek na wiele lat. Można zauważyć, że młode pokolenie nie przywiązuje się tak mocno do miejsca zamieszkania. Dla młodych osób podejmowanie decyzji o zmianie adresu zamieszkania nie stanowi większego problemu. Kupują mieszkania i chociaż mają kredyt hipoteczny, to przed upływem pięciu lat zaczynają szukać nowego. Takie zachowania wynikają z nowoczesnego stylu życia – mieszkanie własnościowe nie stanowi już kotwicy, zwłaszcza że jeszcze do niedawna świat stał dla wszystkich otworem.

Nowe mieszkanie: rynek pierwotny czy wtórny?

Rynek pierwotny to rynek nieruchomości nowoczesnych. Kupujący jest pierwszym właścicielem mieszkania i to właśnie on decyduje o tym, jak to mieszkanie ma wyglądać pod kątem wykończenia wnętrz. Dla klientów taki wybór to szerokie pole do popisu pod względem kreatywności własnej lub projektanta wnętrz. Właściciel mieszkania zakupionego w stanie deweloperskim na szansę na wyczarowanie klimatu mieszkania od zera, dzięki czemu każdy element czy detal będzie odpowiadać jego oczekiwaniom. Takie nowe mieszkania można znaleźć na https://obido.pl/rynek-pierwotny-krakow. Ogromnym atutem mieszkania deweloperskiego jest to, że wszystkie instalacje pachną nowością, dzięki czemu można mieć większą pewność, że przez długi okres czasu nie wystąpi żadna awaria. Przy rynku wtórnym instalacje hydrauliczne nie są już takie oczywiste. Mało kto wie, na ile są sprawne i ile czasu wytrzymają bez awarii. Poza tym mieszkania z tego rynku w większości wypadków będą kwalifikować się do remontu. A najczęściej do remontu kierowane są łazienki.

Łazienka jako piękność absolutna

Nie da się ukryć, że łazienka to bardzo ważne miejsce w każdym mieszkaniu. Kto współcześnie wyobraża sobie życie bez łazienki? Łazienka w ofertach na rynku nieruchomości pojawia się jako standard, ale to od kupującego zależy, czy przeobrazi ją w przestrzeń luksusową. Nie bez znaczenia jest powierzchnia łazienki i to czy WC stanowi osobne pomieszczenie. Jeśli łazienka jest mała, trzeba będzie starannie zagospodarować każdy jej centymetr. Jeśli jest duża – można z niej wyczarować nawet i domowe SPA. Przy kreowaniu łazienki trzeba zwrócić uwagę na jakość materiałów – nie powinno dobierać się produktów z bardzo niskiej półki cenowej, gdyż one raczej długo nie będą spełniać swojej roli. Można posiłkować się propozycjami z Internetu, z branżowych sklepów internetowych czy ze sklepów tradycyjnych – obecnie jest wiele źródeł inspiracji. Każde z nich pomoże wydobyć z łazienki piękno.

Czy jedna łazienka wystarczy?

Teoretycznie Polacy są przyzwyczajeni do posiadania jednej łazienki. Przy czym w domach jednorodzinnych, w mieszkaniach dwupoziomowych czy w apartamentowcach coraz częściej przeznacza się miejsce na co najmniej dwie łazienki. Jest to szczególnie istotne dla osób, które mają dużą rodzinę – trudno sobie wyobrazić poranną kolejkę do jednej łazienki w sytuacji, gdy każdy śpieszy się do szkoły lub pracy. Idealnym rozwiązaniem byłaby jeszcze łazienka dla gości, bo nie ma co ukrywać – łazienka to strefa intymna. Może o mniejszym znaczeniu niż sypialnia, ale światowy trend jest taki, że mieszkanie powinno posiadać osobną łazienkową przestrzeń dla gości.