Na antenie

POPOŁUDNIK WT. ŚR.

Proponujemy ciekawą książkę, a zaproszeni przez nas fachowcy udzielają porad z wielu dziedzin. Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Sponsoring audycji

Najlepsza 10-tka – Podlaska Lista Przebojów

2009-01-28 12:44:05
Pierwsza emisja audycji miała miejsce 22 lipca 1995 roku i trwała 28 minut. Była to prezentacja 10 najpopularniejszych utworów emitowanych przez Katolickie Radio Podlasie. Słuchacze głosowali na nie korespondencyjnie, dziś 90 procent robi to za pośrednictwem poczty e-mail i automatu na stornie www.radipodlasie.pl.

Przez lata audycja nabrała charakteru familijnej opartej na bezpośrednim kontakcie ze słuchaczem. Jest jedyną interaktywną audycja w stacjach radiowych nadających w regionie w sobotnie popołudnie. Podczas trwania gromadzi średnio 25% wszystkich słuchających radia w regionie (dane za SMG/KRC Poland). Dociera przede wszystkim do ludzi młodych, ale także do ich rodziców i (o dziwo mimo emitowanych przede wszystkim nowości muzycznych), ich babć. Przez lata wykształciła się grupa słuchaczy stale dzwoniących poza konkursami i wnoszących do niej specyficzny rodzinny klimat. Od roku poza telefonami słuchacze komunikują się z sobą za pośrednictwem e-maili, sms-ów. Audycja jest produkowana i prowadzona od 10 lat przez tę samą osobę.

Scenariusz ramowy

12.10. - Skrót poprzedniego notowania

12.15. - Nieszczęśliwa piątka, czyli 5 piosenek, które nie znalazły się w zasadniczym notowaniu.

12.35 – 13.00. - To było kiedyś, czyli subiektywna historia świata i muzyki - kącik muzyki sprzed 10, 15, 20, 25 lat – ilustrowany ciekawostkami z ogólnego kalendarium i komentarzami słuchaczy wspominającymi wydarzenia ze swego życia.

12.33 i 13.50 - Konkurs Sławka Karczewskiego – konkurs telefoniczny organizowany przez dziennikarza z Międzyrzeca Podlaskiego, pytanie regionalne.

Konkurs „Rozsypanka” - Gość (zawsze osoba znana i popularna muzyk, dziennikarz, polityk) ma zadanie zdefiniować 7 rzeczowników, a słuchacze dzwoniąc odpowiadają co jest opisywane. Pierwsze litery wyrazów tworzą hasło główne. Literki pojawiają się od 12.45 do 14.35., a główne hasło jest odgadywane około 14.45. Nagrody to upominki fundowane przez sponsora lub wytwórnie fonograficzne.

13.05. – 13.40. – Premiery – światowe i polskie premiery muzyczne na dany tydzień.

13.10. – 13.40. - Wywiad z ... – wywiad z muzykami np. R. Rynkowski, G. Haskellem, G. Skawińskim. Bardzo często jest on związany z płytą tygodnia lub obecnością gościa w konkursie „Rozsypanka”

13.45 – 14.00. – Płyta Tygodnia – czyli prezentacja trzech utworów z płyty polecanej prze radio w danym tygodniu.

14.05. – 14.30. – Zestawienie 10 najpopularniejszych utworów w danym tygodniu. Ogłoszenie konkursu korespondencyjnego na nadchodzący tydzień. 14.52. Skrót bieżącego notowania.

Audycja przerywana jest co pół godziny stałymi serwisami z kraju i ze świata oraz regionalnymi zawierającymi także prognozę pogody.

Prawa do sponsoringu obejmują

Produkcję i emisję jingli sponsorskich w trakcie – 12 emisji (2 na każde pół godziny przed i po serwisie) + 10 emisji zajawek z informacją sponsorską w tygodniu. Prawo do posługiwania się nazwą audycji i stacji w materiałach reklamowych własnych.

Ewentualny sposoring konkursów

Rozsypana (informacją o sponsorze w każdym jinglu z literką) –plus nagrody 7 zestawów np. gadżetów lub drobnych upominków (single CD) oraz jedna główna złotych. Np. nagrodami mogą być bilety uprawniające do bezpłatnych podróży.

"Absolwentalia"

22 czerwca Politechnika Białostocka świętuje organizując Międzynarodowy Zjazd Absolwentów więcej

Sejmik zespołów teatralnych

W dniach 22-23 czerwca w Stoczku Łukowskim zmierzą swoje talenty wiejskie zespoły teatralne więcej
zobacz wszystkie