Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Sponsoring audycji

Najlepsza 10-tka – Podlaska Lista Przebojów

2009-01-28 12:44:05
Pierwsza emisja audycji miała miejsce 22 lipca 1995 roku i trwała 28 minut. Była to prezentacja 10 najpopularniejszych utworów emitowanych przez Katolickie Radio Podlasie. Słuchacze głosowali na nie korespondencyjnie, dziś 90 procent robi to za pośrednictwem poczty e-mail i automatu na stornie www.radipodlasie.pl.

Przez lata audycja nabrała charakteru familijnej opartej na bezpośrednim kontakcie ze słuchaczem. Jest jedyną interaktywną audycja w stacjach radiowych nadających w regionie w sobotnie popołudnie. Podczas trwania gromadzi średnio 25% wszystkich słuchających radia w regionie (dane za SMG/KRC Poland). Dociera przede wszystkim do ludzi młodych, ale także do ich rodziców i (o dziwo mimo emitowanych przede wszystkim nowości muzycznych), ich babć. Przez lata wykształciła się grupa słuchaczy stale dzwoniących poza konkursami i wnoszących do niej specyficzny rodzinny klimat. Od roku poza telefonami słuchacze komunikują się z sobą za pośrednictwem e-maili, sms-ów. Audycja jest produkowana i prowadzona od 10 lat przez tę samą osobę.

Scenariusz ramowy

12.10. - Skrót poprzedniego notowania

12.15. - Nieszczęśliwa piątka, czyli 5 piosenek, które nie znalazły się w zasadniczym notowaniu.

12.35 – 13.00. - To było kiedyś, czyli subiektywna historia świata i muzyki - kącik muzyki sprzed 10, 15, 20, 25 lat – ilustrowany ciekawostkami z ogólnego kalendarium i komentarzami słuchaczy wspominającymi wydarzenia ze swego życia.

12.33 i 13.50 - Konkurs Sławka Karczewskiego – konkurs telefoniczny organizowany przez dziennikarza z Międzyrzeca Podlaskiego, pytanie regionalne.

Konkurs „Rozsypanka” - Gość (zawsze osoba znana i popularna muzyk, dziennikarz, polityk) ma zadanie zdefiniować 7 rzeczowników, a słuchacze dzwoniąc odpowiadają co jest opisywane. Pierwsze litery wyrazów tworzą hasło główne. Literki pojawiają się od 12.45 do 14.35., a główne hasło jest odgadywane około 14.45. Nagrody to upominki fundowane przez sponsora lub wytwórnie fonograficzne.

13.05. – 13.40. – Premiery – światowe i polskie premiery muzyczne na dany tydzień.

13.10. – 13.40. - Wywiad z ... – wywiad z muzykami np. R. Rynkowski, G. Haskellem, G. Skawińskim. Bardzo często jest on związany z płytą tygodnia lub obecnością gościa w konkursie „Rozsypanka”

13.45 – 14.00. – Płyta Tygodnia – czyli prezentacja trzech utworów z płyty polecanej prze radio w danym tygodniu.

14.05. – 14.30. – Zestawienie 10 najpopularniejszych utworów w danym tygodniu. Ogłoszenie konkursu korespondencyjnego na nadchodzący tydzień. 14.52. Skrót bieżącego notowania.

Audycja przerywana jest co pół godziny stałymi serwisami z kraju i ze świata oraz regionalnymi zawierającymi także prognozę pogody.

Prawa do sponsoringu obejmują

Produkcję i emisję jingli sponsorskich w trakcie – 12 emisji (2 na każde pół godziny przed i po serwisie) + 10 emisji zajawek z informacją sponsorską w tygodniu. Prawo do posługiwania się nazwą audycji i stacji w materiałach reklamowych własnych.

Ewentualny sposoring konkursów

Rozsypana (informacją o sponsorze w każdym jinglu z literką) –plus nagrody 7 zestawów np. gadżetów lub drobnych upominków (single CD) oraz jedna główna złotych. Np. nagrodami mogą być bilety uprawniające do bezpłatnych podróży.