Na antenie

Dobry wieczór z Radiem Podlasie

Wiadomości regionalne - wydanie rozszerzone. Podlaski serwis sportowy.
zobacz wszystkie

Muzyka

Nowa płyta Taylor Swift "Evermore" na antenie Radia Podlasie

foto
2021-01-11 13:33:29
Taylor Swift pod koniec ubieglego roku wydała drugi album-niespodziankę. „Evermore” to kontynuacja leśnego, romantycznego klimatu z płyty „Folklore”.

Na „Evermore” trafiło 15 utworów, w tym duety z zespołami: HAIM, Bon Iver i The National.
W związku ze swoimi urodzinami postanowiła zrobić fanom niespodziankę bo jak mówi zawsze dostawała od nich mnóstwo troski, wsparcia i ciepłych myśli na urodziny "Pomyślałam, że teraz Wy powinniście dostać coś ode mnie. Jeśli ktokolwiek z Was szuka pocieszenia w muzyce, tak jak ja, „Evermore” jest dla Was. - tak zapowiedziała płytę Taylor.  

Po jej dotychczasowych inspiracjach muzyką pop, synth pop, r&b czy rapem nie ma już śladu. Wokalistka postanowiła wyciszyć się i zaszyć w głuszy i po swojemu odkrywać indie-popowe i folkowe dźwięki.
Na tym albumie nie brakuje też odniesień do stylu country i blusa oraz balladowych wokaliz Taylor. W przeciwieństwie do płyty "Folklore" teksty nie skupiają się głównie na osobistych przeżyciach artystki bo tym razem wokalistka dała się poznać jako autorka angażujących historii.

Utwór “Marjorie” jest natomiast hołdem jaki Taylor składa swojej zmarłej babci – operowej śpiewaczce, która zaszczepiła w niej pasję do muzyki i której głos można usłyszeć pod koniec piosenki.
Taylor na tej płycie śpiewa: pogódźmy się z losem („tolerate it”), nie skupiajmy się na błahostkach („champagne problems”) tylko poszukajmy nawet najmniejszego szczęścia („happiness”), a czasem zróbmy coś szalonego, a to wszystko, by ocalić w sobie człowieczeństwo i miłość.

WIĘCEJ

AK/Js