Na antenie

RADIORANEK CZW. PT.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Wiara

Nowy opiekun Kół Przyjaciół KRP

foto
2020-07-03 11:23:44
Ks.Paweł Broński od 1 lipca pełni funkcję opiekuna parafialnych oddziałów Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

Ks. Paweł Broński w czasie 15-letniej poslugi kapłańskiej byl wikariuszem w ośmiu parafiach m.in. w siedleckiej parafii sw.Józefa, garwolińskiej parafii Matki Bozej Częstochowskiej, Mordach, Komarówce Podlaskiej.

- Kiedy dowiedziałem się, źe ks.biskup kieruje mnie do radia, to radość mieszała się z obawami. To zupełnie nowa rzeczywistość, duze wyzwanie. W przeszlości mialem  okazję prowadzić np.audycję "Drogami młodości", przygotowywałem takze zamyślenia wielkopostne - powiedział. Dodał, ze swoją funkcję opiekuna Kół Przyjaciół chce oprzeć o formację i integrację. - Wydaje mi się, ze ludzie mają głód słowa, takiego słowa, które wyjaśni Ewangelię, chcą się takze spotykać, dzielić się swoim czasem - zaznaczył.

W rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił, ze często w parafiach zajmował się prowadzeniem scholi i zespołów muzycznych. - Gram na akordeonie, pianinie, organach. Chętnie będę muzykował na spotkaniach z kołami - zapewnił.