Na antenie

WOLNA SOBOTA

Zapraszamy na sobotni poranek, a w nim: kalendarium, przegląd prasy, wiadomości dla kierowców, historia Podlasia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Karolina Bogudał.
zobacz wszystkie

Na antenie

O "Deklaracji Wiary" na antenie Radia Podlasie

foto
2014-06-02 13:07:00
Na temat "DEKLARACJI WIARY Lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej" mówił na antenie Katolickiego Radia Podlasie dr Tadeusz Tobiasz, ordynator oddziału onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

Deklarację Wiary Lekarzy Katolickich podpisało już ponad trzy tysiące osób. Jest to dokument, który powstał z inicjatywy dr Wandy Półtawskiej, czytamy w nim m.in. , że ”ciało ludzkie i życie jest święte i nietykalne, a prawo Boże ma pierwszeństwo przed prawem ludzkim”. Fakt, że deklarację podpisało wielu lekarzy i studentów medycyny wywołał lawinę dyskusji, część komentatorów uważa bowiem, że lekarze nie powinni podpisywać tej deklaracji.

- Deklaracja wskazuje na obowiązki lekarza katolika w aspekcie bioetycznym, dotyczącym zagrożeń, które życiu ludzkiemu zagrażają w dzisiejszym świecie. Jest to problem związany z zagrożeniem życia zarówno u jego początku jak i przy jego końcu- wyjaśnia dr Tobiasz.

Gość Radia Podlasie podkreśla, że jeśli ktoś uważnie wczyta się dokładnie w Dekalog, wczyta się w  deklarację wiary i kodeks etyki lekarskiej, to nie znajdzie tam właściwie żadnego punktu, który byłby ze sobą sprzeczny. Lekarz wyjaśnia, że powodem ataku na lekarzy, którzy podpisali deklarację, jest brak zgody na uczestniczenie w niszczeniu życia.


Posłuchaj całej rozmowy Grzegorza Skwarka z  lek. med. Tadeuszem Tobiaszem   TUTAJ

VI Wojewódzki Młodziezowy Czempionat Koni Ras Zimnokwristych

26 maja w Bedlnie koło Żabkowa, pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego, odbędzie się pokaz koni więcej

OHP CAMP - Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej

22 maja na stadionie miejskim w Siedlcach zostanie rozegrany turniej drużyn OHP w piłce nożnej więcej
zobacz wszystkie