Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Zgadywanki muzyczne na dobry początek dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Na antenie

O "Deklaracji Wiary" na antenie Radia Podlasie

foto
2014-06-02 13:07:00
Na temat "DEKLARACJI WIARY Lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej" mówił na antenie Katolickiego Radia Podlasie dr Tadeusz Tobiasz, ordynator oddziału onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

Deklarację Wiary Lekarzy Katolickich podpisało już ponad trzy tysiące osób. Jest to dokument, który powstał z inicjatywy dr Wandy Półtawskiej, czytamy w nim m.in. , że ”ciało ludzkie i życie jest święte i nietykalne, a prawo Boże ma pierwszeństwo przed prawem ludzkim”. Fakt, że deklarację podpisało wielu lekarzy i studentów medycyny wywołał lawinę dyskusji, część komentatorów uważa bowiem, że lekarze nie powinni podpisywać tej deklaracji.

- Deklaracja wskazuje na obowiązki lekarza katolika w aspekcie bioetycznym, dotyczącym zagrożeń, które życiu ludzkiemu zagrażają w dzisiejszym świecie. Jest to problem związany z zagrożeniem życia zarówno u jego początku jak i przy jego końcu- wyjaśnia dr Tobiasz.

Gość Radia Podlasie podkreśla, że jeśli ktoś uważnie wczyta się dokładnie w Dekalog, wczyta się w  deklarację wiary i kodeks etyki lekarskiej, to nie znajdzie tam właściwie żadnego punktu, który byłby ze sobą sprzeczny. Lekarz wyjaśnia, że powodem ataku na lekarzy, którzy podpisali deklarację, jest brak zgody na uczestniczenie w niszczeniu życia.


Posłuchaj całej rozmowy Grzegorza Skwarka z  lek. med. Tadeuszem Tobiaszem   TUTAJ

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie