Na antenie

Koncert życzeń

Nasz radiowy Koncert życzeń to miły upominek dla najbliższych, podkreślający wagę święta spędzanego w rodzinnym gronie. Już dziś zapraszamy Państwa do zamawiania życzeń dla najbliższych. Zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Andrzej Ilczuk.
więcej
zobacz wszystkie

Na antenie

O Wielkiej Rekonstrukcji Męczeństwa Unitów Drelowskich na antenie Radia Podlasie

foto
2014-03-28 09:57:00
30 marca w Drelowie odbędzie się Wielka Rekonstrukcja Męczeństwa Unitów Drelowskich. Na kilka dni przed tym wydarzeniem gośćmi Radia Podlasie byli Piotr Kazimierski - Wójt Gminy Drelów, Tadeusz Kondraciuk - Dyrektor Gimnazjum Nr 1 im. Unitów Drelowskich, Ewa Strok - nauczycielka j. polskiego w drelowskim gimnazjum, scenarzystka rekonstrukcji , Zbigniew Steszuk - odtwórca głównej roli Szymona Pawluka i ks. Marek Weresa - wikariusz parafii Drelów i katecheta w gimnazjum drelowskim, którzy opowiedzieli o ostatnich przygotowaniach do rekonstrukcji.

Rekonstrukcja wydarzeń z 17 stycznia 1874 roku odbędzie się przed kościołem parafialnym w Drelowie. Pomysł powstał w gimnazjum, ale do rekonstrukcji włączył się Urząd Gminy Drelów, Gminne Centrum Kultury , Ochotnicza Straż Pożarna, miejscowa drukarnia, a także kapłani. Cały czas w przygotowaniach towarzyszy Stowarzyszenie Martyrium z Siedlec.

Posłuchaj wywiadu w Archiwum Dźwięków Radia Podlasie[kliknij]Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej

Szła Kolęda 2020

Koncert Laureatów 17 stycznia w Siedlcach zaśpiewają kolędy finaliści konkursu więcej
zobacz wszystkie