Na antenie

Dobry wieczór z Radiem Podlasie

Wiadomości regionalne - wydanie rozszerzone. Podlaski serwis sportowy.
zobacz wszystkie

Wiara

Obyście zawsze głosili Chrystusa! 28. rocznica powstania Katolickiego Radia Podlasie

foto
2020-06-29 18:38:31
W niedzielę, 28 czerwca Katolickie Radio Podlasie obchodziło 28. rocznicę istnienia. Centralnym punktem rocznicowych uroczystości była Eucharystia w Sanktuarium Św. Józefa w Siedlcach, pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego.

Z uwagi na aktualne zalecenia sanepidu tegoroczne obchody rocznicy radia miały nieco inny przebieg niż w minionych latach.

O godz. 10:00 w  w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach sprawowana była Msza Św. pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Biskup Suchodolski w homilii podkreślił, że przed każdym głoszącym Ewangelię stoi olbrzymia odpowiedzialność przedstawiania pełnego obrazu Kościoła. Jak powiedział, jest to o tyle ważne, że w dzisiejszym świecie ludzie są skłonni do oceniania po pozorach i urywkach rzeczywistości. Tym bardziej głoszący powinni posiadać odpowiednią wrażliwość i wyobraźnię przepowiadania. Dodał, że odpowiedzialność za Kościół spada na wszystkich, którzy są jego członkami, a to każdy wierzący. -Wy jesteście Kościołem, nie tylko w czasie nabożeństw, ale i w życiu codziennym - mówił.  Nawiązując do gościnności biskup Suchodolski przypominał czytanie o Elizeuszu z dzisiejszej Liturgii Słowa. Wspomniał również postawę św. Józefa, który nie miał wątpliwości, że należy przyjąć Maryję. - Taka gościnność przejawia dzisiaj wspólnota Sanktuarium Św. Jozefa, którzy przyjęli świętujących pracowników Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl- podkreślił.

Na placu przed Sanktuarium można było spotkać przedstawicieli Wydawnictwa Unitas, a także Koła Gospodyń Wiejskich ze Strzały, Spółdzielni Socjalnej „Zioła Siedleckie” oraz Siedleckiej Manufaktury Kawy i WTZ. Stoiska były dostępne po każdej Mszy św.


OBEJRZYJ ZDJĘCIA/TUTAJ/