Na antenie

KULTURA NA FALI

Magazyn poświęcony wydarzeniom kulturalnym i imprezom mającym miejsce w naszym regionie. Relacje, informacje, zaproszenia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Na antenie

Ojciec Grzegorz Filipiuk o bł. Honoracie na antenie Radia Podlasie

foto
2014-10-09 19:15:00
10 października na antenie Katolickiego Radia Podlasie przyjrzymy się postaci bł. Honorata Koźmińskiego urodzonego w Białej Podlaskiej 16 października 1829 r., założyciela wielu zgromadzeń zakonnych działających do dzisiaj również na terenie diecezji siedleckiej i drohiczyńskiej. Z tej racji będziemy gościli ojca Grzegorza Filipiuka, kapucyna, który przybliży nam życie i apostolstwo błogosławionego.

- Na kilka dni przed liturgicznym wspomnieniem bł. Honorata Koźmińskiego, które wypada 13 października oraz jego rocznicy beatyfikacji 16 października, chcemy przybliżając jego życie i apostolstwo dać światło dla współczesnego pokolenia młodych, którzy stają dzisiaj przed podobnymi wyborami co bł. Honorat – powiedział Ks. Dariusz Denisiuk - sekretarz redakcji Katolickiego Radia Podlasie.

Ojciec Grzegorz Filipiuk, kapucyn Prowincji Warszawskiej. W zakonie pełni zadanie Sekretarza prowincjalnego; Rzecznika prasowego oraz jest odpowiedzialny za Wielką Nowennę 9 lat przed 100 rocznicą śmierci bł. Honorata Koźmińskiego OFMCap (16 grudnia 2016).

W piątkowym programie rozmowa z ojcem Grzegorzem rozpocznie się po godzinie 9.00 w ustalonych co godzinę wejściach, a zakończy się dłuższym wywiadem po godzinie 18.00. Osoby zainteresowane będą mogły również telefonicznie porozmawiać z o. Grzegorzem.


VI Wojewódzki Młodziezowy Czempionat Koni Ras Zimnokwristych

26 maja w Bedlnie koło Żabkowa, pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego, odbędzie się pokaz koni więcej

OHP CAMP - Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej

22 maja na stadionie miejskim w Siedlcach zostanie rozegrany turniej drużyn OHP w piłce nożnej więcej
zobacz wszystkie