Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE CZW.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze najciekawszych wydarzeń. Wszystko, od wielkiej polityki do sportowych rekordów, wraz z regionalną prognozą pogody na następne dni. Zaprasza Anna Kaszczyc.
zobacz wszystkie

Aktualności

Olej św. Charbela dostępny jest w sekretariacie Radia Podlasie

foto
2021-08-09 09:27:00
Po raz kolejny w sekretariacie Radia Podlasie można otrzymać olej św. Charbela wraz z obrazkiem przedstawiającym jego postać.

Czym jest olej św. Charbela?

Otóż po pogrzebie tego libańskiego mnicha z jego grobu promieniowało niewytłumaczalne światło. Zjawisko to trwało 45 dni i nocy. Z obawy przed profanacją grobu, postanowiono przenieść trumnę z ciałem zmarłego do klasztoru. W czasie przenosin odkryto, że ciało o. Charbela nie było zesztywniałe, jak to dzieje się po śmierci, lecz wiotkie, jak za życia. Z ciała emanował też miły zapach oraz wydobywał się płyn ustrojowy z krwią. W dniu 24 lipca 1927 r. ciało włożono do metalowej trumny i zamknięto w marmurowym grobowcu. Cały czas jednak z ciała wydobywał się płyny ustrojowe z krwią. W roku 1950 wydano kolejne polecenie komisyjnej ekshumacji z uwagi na przecieki płynów z marmurowego sarkofagu. W obecności ekspertów stwierdzono brak stężenia pośmiertnego. Ciało wyglądało tak, jak w chwili śmierci. W dniu 7 sierpnia 1952 r. miała miejsce ostatnia ekshumacja. Ciało zmarłego zachowywało się jak poprzednio. Płyn ustrojowy wydobywał się nieprzerwanie do 1965 r. roku, w którym dokonała się beatyfikacja o. Charbela. Od tej pory zjawisko ustało.

Współczesny olej św. Charbela jest więc oliwą, pobłogosławioną relikwiarzem pierwszego stopnia świętego mnicha w trakcie specjalnego nabożeństwa, odbywającego się w Annaya w Libanie. Olej dotyka wówczas kości świętego Charbela i dlatego stanowi relikwię drugiego stopnia. Należy wystrzegać się magicznego traktowania tej substancji, lecz pamiętać, że to Bóg uzdrawia, jeśli taka jest Jego wola, przez wstawiennictwo św. Charbela, o które prosimy w pełnej wiary modlitwie.

Taki też olej z Libanu można otrzymać w sekretariacie Katolickiego Radia Podlasie, przybywając do naszej siedziby w Siedlcach osobiście lub kontaktując się z sekretariatem drogą elektroniczną sekretariat@radiopodlasie.pl.