Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Ogólne

Patrzcie daleko przed siebie – na Chrystusa... Obchody 27. rocznicy Katolickiego Radia Podlasie

foto
2019-07-03 14:15:57
- Nie każdy musi zostawiać wszystko tak, jak Elizeusz. Ale trzeba mieć życiową linię. Patrzeć na Chrystusa, bo On nikogo nie zawiedzie – powiedział ks. inf. Jan Sikorski podczas mszy w intencji słuchaczy i pracowników Katolickiego Radia Podlasie.

27. urodziny naszej rozgłośni obchodzilismy w sanktuarium w Woli Gułowskiej. Mszy św. przewodniczył ks. Jan Sikorski, a współkoncelebrowali: o. Janusz Bębnik – przeor i proboszcz sanktuarium w Woli Gułowskiej, dyrektor Katolickiego Radia Podlasie ks. Andrzej Sochal, zastępca dyrektora ks. Daniel Struczyk, kierownik portalu podlasie24.pl ks. Krzysztof Pełka oraz sekretarz redakcji i opiekun Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie ks. Dariusz Denisiuk.

Przewodniczący uroczystej liturgii, ks. Jan Sikorski, znany i ceniony warszawski duszpasterz, położył w homilii akcent na ludzką wolność: człowiek może zaufać Bogu i zmienić swoje życie, ale może Mu też odmówić – a wszechmogący Bóg, stworzyciel świata nie może nas zbawić bez naszej pomocy.

Przykładami ludzi, którzy odpowiedzieli na wezwanie, był prorok Elizeusz. Był on zamożnym, zadowolonym z życia gospodarzem, który rzucił wszystko na wezwanie proroka Eliasza. – To ogromne ryzyko, ale taka jest moc głosu Bożego, w który człowiek potrafi się wsłuchać. Boża perspektywa sprawia, że wszystko wygląda inaczej. Elizeusz uznał „jeśli to Bóg mówi, to wszystko inne jest dla mnie nieważne”. Całkowitą zmianę życia przeszli też apostołowie: Piotr i Paweł. Pierwszy był prostym rybakiem, drugi wykształconym ideologiem. Ale i oni zostawili dotychczasowe życie i poszli za Panem. W historii Kościoła wiele jest przykładów ludzi, którzy byli Bogu oddani bez reszty.

Są jednak i inne przykłady: opisywani w ewangelii mieszkańcy Samarii nie chcieli przyjąć przechodzącego przez ich ziemie Jezusa. – Dziś widzimy ludzi, którzy stracili swoją drogę i idą od błazeństwa do błazeństwa. Dobremu błaznowi ludzie biją brawo, ale na przechodzącego Chrystusa przymykają oczy. Można mieć nadzieję, że powrócą, bo ileż można żyć w kłamstwie i głupocie – mówił ks. Sikorski. I zaraz dodał: – Człowiek musi mieć plan, wiedzieć dokąd idzie. Gdy nie wie dokąd i za kim, jest nieszczęśliwy i unieszczęśliwia innych. Dobrze, że w Katolickim Radiu Podlasie macie głos, który wam towarzyszy i od 27 lat mówi: idźcie za mną, nie bądźcie jak ci Samarytanie, którzy stracili swoją szansę. Trzeba patrzeć daleko przed siebie. Na Chrystusa, bo On nikogo nie zawiedzie i z Nim można być szczęśliwym i bezpiecznym.

OBEJRZYJ ZDJECIA /kliknij tutaj/