Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.

Aktualności

Pielgrzymowali w intencji Katolickiego Radia Podlasie

foto
2023-04-24 08:48:00
W 2022 roku Katolickie Radio Podlasie świętowało 30-lecie istnienia. Ostatnim punktem obchodów rocznicy była pielgrzymka dziękczynno - błagalna, w ramach której do Włoch wybrały się dwie grupy pielgrzymów z diecezji siedleckiej. W dniach od 15 do 23 kwietnia słuchacze i przyjaciele diecezjalnej rozgłośni nawiedzili najważniejsze sanktuaria na Półwyspie Apenińskim.

W programie znalazły się miejsca związane z kultem świętych – patronów mediów: św. Klary – patronki radia; bł. Carlo Acutisa – który dziś określany jest „Bożym influencerem” czy Bazylika św. Piotra w Watykanie i modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II – papieża mediów. Pielgrzymi odwiedzili także Padwę i Bazylikę św. Antoniego, zwiedzili Neapol i Wenecję. Istotnymi elementami było odwiedzenie miejsc kultu popularnych dziś świętych jak św. Ojca Pio, św. Rity i św. Michała Archanioła. Nawiedzono także sanktuaria maryjne w Loreto czy Pompejach. Nie zabrakło także elementów ważnych od strony historii Polski – modlitwa na Polskich Cmentarzach Wojennych w Loreto oraz na Monte Casino.

Za stronę organizacyjną odpowiadało Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARKA”. Opiekę duchową w czasie pielgrzymki sprawowali ks. Marcin Chruściel – dyrektor „ARKI” oraz ks. Marek Weresa z Katolickiego Radia Podlasie. Szczególne podziękowania należą się panom kierowcom z firmy przewozowej „Plus” z Siedlec za profesjonalizm w codziennej pracy.


ZDJĘCIA /TUTAJ/

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html