Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Radiowa Rodzina

Podsumowanie Ii Turnieju KGW 2019

foto
2019-09-19 11:15:47
15 wrzesnia na placu przy Powiatowym Osrodku Sportowym w Miętnem podczas festynu rodzinnego rozstrzygnieto II Turniej KGW 2019 oraz przyznano wyróznienia.


Wręczono nagrody główne: Statuetkę i tytuł Złotego Koła Gospodyń Wiejskich 2019 oraz nagrodę w postaci pobytu w SPA na Zamku w Janowie Podlaskim, ufundowaną przez Grupę Arche, zdobyło KGW w Łuzkach. Statuetkę i tytuł Srebrnego Koła Gospodyń Wiejskich 2019 oraz nagrodę - ekspres do kawy ufundowany przez Siedlecką Manufakturę Kawy otrzymało KGW w Strzale. Tytuł i statuetkę Brązowego Koła Gospodyń Wiejskich 2019 oraz wielofunkcyjną kuchenkę elektryczną wolnostojącą, wywalczył Zespół "Chwilo Trwaj" z Garwolina. Nagrody wręczali: dyrektor Katolickiego Radia Podlasie ks. Andrzej Sochal, Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, właściciel firmy Siedlecka Manufaktura Kawy - Paweł Brochocki, z ramienia Grupy Arche - Weronika Kowalik. Wyróżniono 10 najlepszych KGW, które przeszły do drugiego etapu głosowania. Każde z nich otrzymało roczną prenumeratę Tygodnika Poradnika Rolniczego, upominki od Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka i upominki książkowe oraz podziękowania w formie dyplomów od Wicemarszałek Senatu Marii Koc. Na placu festynowym zaprezentowały swoje stoiska 22 Koła Gospodyń Wiejskich i Zespoły Ludowe oraz Stowarzyszenia działające na rzecz swoich lokalnych społeczności. Przyznano także wyróżnienia w konkursach rozstrzyganych na placu podczas festynu. • W konkursie na najlepsze stoisko wzięło udział 21 KGW. Wyróżnienie przyznano KGW w Stefanowie. • W konkursie na najlepszą potrawę wzięło udział 18 KGW, a wyróżnienie zdobyło KGW Uninianki za karkówkę. • W konkursie na mała formę sceniczną wzięło udział 11 kół, a komisja konkursowa przyznała wyróżnienie KGW w Łuzkach za połączenie tradycji i nowoczesności. • Do konkursu na strój przystąpiło 15 KGW. Stroje miały bardzo różną historię projektu i wykonania. Tym razem komisja konkursowa postanowiła docenić szacunek dla tradycji i drobiazgową wiedzę na temat dawnych metod tkackich i rękodzielniczych związanych z wyrobem i przechowywaniem odzieży. Wyróżniono KGW w Zamieniu. • 17 Kół wzięło udział w konkursie na rękodzieło użytkowe. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyło KGW w Budlu za podejście ekologiczne do materiałów, z których powstają wyroby rękodzielnicze oraz za różnorodność asortymentu. Festyn stał się też okazją do wręczenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowiu i OSP Podwierzbie toreb ratowniczych z pełnym wyposażeniem pierwszej pomocy, które przekazała Joanna Bala, dyrektor Oddziału Mazowieckiego KRUS