Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PT.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze najciekawszych wydarzeń. Wszystko, od wielkiej polityki do sportowych rekordów, wraz z regionalną prognozą pogody na następne dni. Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Ogólne

Portret Parafii Radcze

foto
2016-06-03 08:46:00
Wspólnota parafialna w Radczu w tym roku przeżywa jubileusz 200 - lecia powstania. W niedzielę, 5 czerwca odbędą się tu uroczystości odpustowe połączone z wprowadzeniem relikwii Błogosławionych  Męczenników z Pratulina. Katolickie Radio Podlasie przeprowadzi transmisję uroczystości. Z Radcza w tym dniu będzie nadawany godzinny program.

Parafialny Odpust Nawiedzenia NMP - 5 czerwca wpisuje się w obchody 200-lecia parafii. Msze św. będą sprawowane o godzinie 9.00 i 12.00. Podczas sumy odpustowej o godz.: 12.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie Relikwii Bł. Męczenników Podlaskich. Eucharystia będzie celebrowana przez Kustosza Sanktuarium w Partulinie ks. kan. Jacka Guza.

Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować tę Mszę św. W Radczu w niedzielę obecni będą dziennikarze i wóz transmisyjny Katolickiego Radia Podlasie. W studiu plenerowym od godziny 11.00 do godziny 12.00 będą gościć przedstawiciele parafii.

Jako pierwszy wywiadu udzieli Ksiądz Proboszcz Jarosław Zalewski.

Do radiowego studia zostali także zaproszeni: Dyrektor Szkoły w Radczu – pani Edyta Kuźmicz, pani Czesława Pasicz - Prezes Koła Przyjaciół KRP, jej mąż Antoni Pasicz oraz pani Janina Mikołajuk.

- Z naszymi rozmówcami namalujemy Państwu obraz parafii. Sięgniemy do historii i powiemy, czym dzisiaj żyje cała wspólnota – mówi  ks. Dariusz Denisiuk, który poprowadzi radiowy program z Radcza.

Wóz transmisyjny i studio plenerowe ulokowane zostaną tuż przy kościele.

ZOBACZ TAKŻE: Obchody 200- lecia parafii Radcze
ks. DD/EŁ

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie