Na antenie

Koncert życzeń

Nasz radiowy Koncert życzeń to miły upominek dla najbliższych, podkreślający wagę święta spędzanego w rodzinnym gronie. Już dziś zapraszamy Państwa do zamawiania życzeń dla najbliższych. Zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Andrzej Ilczuk.
więcej
zobacz wszystkie

Aktualności

Prezesi Koła Przyjaciół KRP spotkali się w Siedlcach

foto
2018-11-13 15:34:44
Prezesi Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w sobotę, 10 listopada w Siedlcach wzięli udział w cyklicznym spotkaniu przedadwentowym.

Na początku spotkania, które miało miejsce w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim, głos zabrał ks. Andrzej Sochal. Dyrektor rozgłośni powitał słuchaczy i podziękował im za obecność. W swoim przemówieniu wiele miejsca poświęcił zadaniom rozgłośni. Zaznaczył, ze radio jest nie tylko medium informacyjnym, ale też pełni rolę społeczną. – Rozgłośnia powinna organizować platformę spotkań, by ludzie mieli możliwość bycia ze sobą, wymiany doświadczeń. Ludzie potrzebują wspólnoty i spotkań. W ostatnim czasie jedną z takich inicjatyw był Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Wschodniego Mazowsza, który zgromadził 26 kół – wyjaśnił ks. Andrzej Sochal. Dodał, że  turniej zakończył festyn zorganizowany w Miętnem k. Garwolina, na który przybyło kilka tysięcy osób.Na koniec swojego wystąpienia ks. Andrzej Sochal zachęcił przedstawicieli kół do przesyłania wspomnień związanych z wizytą Jana Pawła II w Siedlcach w 1999 r. 
- Wydawnictwo Unitas opublikuje dwie książki poświęcone 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Siedlcach w roku 1999. Pierwsza pozycja, której redaktorem naczelnym jest Grzegorz Polak, znany "papieski" dziennikarz, będzie miała formę wspomnień, a druga  będzie miała formę albumu. Chcemy, aby te wspomnienia były duchowym przewodnikiem, jak żyć nauczaniem św. Jana Pawła II – spuentował ks. Andrzej Sochal.

Wspomnienia oraz zdjęcia można przesyłać do 15 grudnia 2018 r. na adres: Katolickie Radio Podlasie, ul. Świrskiego 56, 08 - 110 Siedlce lub mailowo: sekretariat@radiopodlasie.pl.Prelegentem tegorocznego spotkania był ks. kanonik Henryk Drozd, założyciel Katolickiego Radia Podlasie, pierwszy dyrektor rozgłośni, a także autor przewodnika „Z Drozdem i Zbirkiem przez Siedlce”. Ks. Henryk Drozd opowiedział o kulisach powstania przewodnika i osobach zaangażowanych w jego przygotowanie.

- Wielokrotnie oprowadzałem po Siedlcach przyjezdnych, opowiadałem o ciekawych miejscach i pomyślałem, że warto byłoby napisać mały przewodnik o mieście. Prace nad przewodnikiem trwały pół roku. Do współpracy zaprosiłem znanego siedleckiego rysownika Pana Mirka Andrzejewskiego, który ma pseudonim Zbirek – powiedział ks. Henryk Drozd. Dodał, że najtrudniejsze w przygotowaniu przewodnika było znalezienie balansu między treścią, a ilustracją.

- To mała książeczka, którą łatwo jest włożyć do damskiej torebki i kieszeni męskich spodni. Przewodnik jest zaopatrzony w plan miasta, opisuje miejsca zabytkowe, a także miejsca interesujące. Niewielu mieszkańców wie, że w Siedlcach znajduje się aż 8 klasztorów żeńskich – zauważył ks. Drozd. Podkreślił, że przewodnik prezentuje 9 tras, które można pokonać pieszo, przejechać rowerem, a te dalsze - samochodem.

Ks. Henryk Drozd zdradził, że przygotowuje „Przewodnik po Diecezji Siedleckiej”. Przedstawicielom kół zaproponował współpracę przy tworzeniu tej publikacji. - Zachęcam Państwa do podzielenia się historią parafii i miejscowości. Rozważcie tę propozycję. Mielibyście wspaniałą pamiątkę dla osób odwiedzających waszą miejscowość. Stalibyście się współautorami "Przewodnika po Diecezji Siedleckiej" – zapewnił ks. Drozd.

Teksty o miejscowościach i parafiach można przesyłać na adres drozd@siedlce.cc

Uczestnicy spotkania mieli okazję kupić przewodnik "Z Drozdem i Zbirkiem przez Siedlce" oraz zdobyć autograf autora.O godz. 12:00 w katedrze siedleckiej sprawowana była Msza św. w intencji śp. Anny Kuszpit, wieloletniej prezeski Koła Przyjaciół w Białej Podlaskiej.

Ks. Dariusz Densiuk poruszył temat balu karnawałowego. Wspólnie z przedstawicielami kół ustalono jego termin – 26 stycznia 2019 r. Przyszłoroczna zabawa karnawałowa Koła Przyjaciół odbędzie się w Olszycu.

Przedstawiciele kół w sekretariacie rozgłośni odebrali kalendarze radiowe na rok 2019, życzenia świąteczne oraz upominki.
ZDJĘCIA /KLIKNIJ TUTAJ/Js

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie