Na antenie

Koncert życzeń

Nasz radiowy Koncert życzeń to miły upominek dla najbliższych, podkreślający wagę święta spędzanego w rodzinnym gronie. Już dziś zapraszamy Państwa do zamawiania życzeń dla najbliższych. Zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Andrzej Ilczuk.
więcej
zobacz wszystkie

Ogólne

Radio Podlasie na żywo z Kodnia

foto
2014-07-02 11:48:00
2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej, Matki Jedności. W Sanktuarium w Kodniu obchodzony jest Diecezjalny Dzień Chorego. Uroczystościom przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. W Kodniu był też wóz transmisyjny Radia Podlasie.

Od godziny 11.00 nadawany był z Kodnia program na żywo, który prowadził ks. Daniel Struczyk, dyrektor administracyjny rozgłośni. O obsługę techniczną dbał Krzysztof Łubkowski.

W plenerowym studiu Katolickiego Radia Podlasie gościli Wiesław Sulej - Prezes Kodeńskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, oraz Alina Laszuk - kierownik Domu Pogodnej Starości.

Posłuchaj rozmowy w Archiwum Dźwięków KRP[kliknij]

2 lipca w Kodniu spotkali się kapłani z diecezji siedleckiej, którzy jako klerycy w czasach PRL-u zostali powołani do służby wojskowej. W latach 1959 – 1980 władza ludowa powołała do wojska około 3 tysięcy kleryków, a z diecezji siedleckiej ponad  30. Od tej praktyki odstąpiono dopiero po 20 latach, w 1979 r., po wyborze kard. Karola Wojtyły na Papieża.

W plenerowym studiu Radia Podlasie gościli dwaj kapłani, którzy jako klerycy trafili do wojska. Ks. Daniel Struczyk zaprosił  do plenerowego studia KRP  ks. kanonika  Józefa  Brzozowskiego oraz  ks. prałata Tadeusza Karwowskiego.

Posłuchaj rozmowy w Archiwum Dźwięków KRP [kliknij]

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie