Na antenie

DOBRY WIECZÓR Z KRP

DOBRY WIECZÓR z KRP to dziennik Radia Watykańskiego oraz nasza wieczorna modlitwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, śpiewu Apelu Jasnogórskiego i pacierza.
zobacz wszystkie

Muzyka

Shallow w pielgrzymkowej wersji

foto
2020-08-03 11:04:31
„Shallow” (ang.) znaczy „płytki”, ale nie tym razem. Katechetka Renata Ślązak i ks. wikariusz Jakub Przygrodzki, pracujący we Włodawie na terenie Diecezji Siedleckiej, nagrali cover znanego przeboju Lady Gagi i Bradleya Coopera, ale z własnym tekstem, który ma głęboki, wręcz modlitewny charakter.

Pomysł zrodził się podczas próby parafialnej scholi, gdy ks. Jakub zagrał na gitarze kilka charakterystycznych chwytów wspomnianego utworu. Koncept podchwyciła pani Renata i napisała religijny tekst. Później razem zaśpiewali piosenkę i nagrali do niej teledysk. Pani Renata od wielu lat rozśpiewuje włodawską młodzież i dzieci. Ksiądz Jakub gra na gitarze, ale w mieszkaniu posiada też pianino, ukulele, a nawet saksofon. Ponadto pięknie śpiewa! Piosenka w ich wykonaniu jest niezwykle przejmująca i z każdym dniem zdobywa coraz większą popularność na kanale YouTube.

Wykonawcy nie spodziewali się takiego rozwoju sytuacji, bo cel ich przedsięwzięcia był zupełnie inny. Chcieli po prostu podtrzymać tradycję tworzenia pielgrzymkowych przeróbek znanych świeckich utworów i w ten sposób promować duchowe uczestnictwo w pielgrzymce. Ze względu na sanitarne obostrzenia, związane z epidemią koronawirusa, tegoroczna 40. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę odbywa się sztafetowo i uczestniczy w niej każdego dnia inna dziesięcioosobowa reprezentacja dotychczasowych grup pielgrzymkowych.

Wieczorne czuwania w ramach pielgrzymki duchowej zainicjowano w większości parafii naszej diecezji. Katolickie Radio Podlasie od 2. do 13. Sierpnia 2020 w godzinach od 20:00 do 21:00 transmituje na żywo konferencję, różaniec i apel jasnogórski codziennie z innej parafii. Zapraszamy do słuchania naszej rozgłośni, ale też do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce w swoich kościołach parafialnych.
Tekst:


Panie Jezu chcę,
abyś zawsze był tak blisko mnie.
Wtedy czuję,
że mocny mocą Ducha staję się.
Ufam ci
i każdy dzień swój pragnę oddać, Panie.
I wiem,
że swą miłością wciąż darzysz mnie.
Ty rozumiesz mnie,
w każdej rudnej chwili szukam Cię.
Ty pomożesz mi,
gdy złe myśli dokuczają mi.
Wspierasz mnie,
choć czasem ten świat próbuje mnie przytłoczyć.
Chronisz mnie,
pod Twoje skrzydła dziś schowam się.
Kocham Cię, Panie, z całego serca,
moja dusza pragnie Cię.
Kryję się w cieniu pod skrzydła Twoje,
Ty zawsze chronisz mnie.
Nie zostawiaj, nie zostawiaj mnie,
nie zostawiaj, nie zostawiaj mnie.
Nie zostawiaj, nie zostawiaj mnie,
schowaj pod skrzydła swe.
Kocham Cię, Panie, z całego serca,
moja dusza pragnie Cię.
Kryję się w cieniu pod skrzydła Twoje,
Ty zawsze chronisz mnie.
Nie zostawiaj, nie zostawiaj mnie,
nie zostawiaj, nie zostawiaj mnie.
Nie zostawiaj, nie zostawiaj mnie,
schowaj pod skrzydła swe.

WIĘCEJ