Na antenie

POPOŁUDNIK WT. ŚR.

Proponujemy ciekawą książkę, a zaproszeni przez nas fachowcy udzielają porad z wielu dziedzin. Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Kultura

Cykl spotkań „Oczami Kobiet”

2010-05-12 14:16:00
Najnowszy film Jane Campion ,,Jaśniejsza od gwiazd” będzie wyświetlony w NovymKinie w Siedlcach. Jego przedpremierowy pokaz odbędzie się 12 maja w ramach cyklu ,,Oczami Kobiet”.

Agnieszka Pasztor prowadząca spotkania ,,Oczami Kobiet” powiedziała Radiu Podlasie, że film ,,Jaśniejsza od gwiazd” opowiada o pierwszym gwałtownym uczuciu, które zostaje na całe życie.

- To niesamowita opowieść o tym, jak wyrażano miłość w XIX w. Jane Campion wykorzystała listy miłosne pisane przez poetę do pięknej młodej dziewczyny. Z tych listów zaczerpnięty jest komplement ,,jaśniejsza od gwiazd’’, którym ów poeta obdarzył wybrankę swojego serca.

- To może być cenna lekcja powrotu do głębi, która jest w każdym z nas i poezja w jakiś sposób czasem pozwala nam przypomnieć o tym, co nosimy w sobie, a o czym często zapominamy- plastyczny, bogaty język – powiedziała Agnieszka Pasztor.

Projekcje  cyklu ,,Oczami kobiet” w Novym Kinie w Siedlcach odbywają się w każdą środę. Katolickie Radio Podlasie jest patronem medialnym cyklu.

AI/Siedlce