Na antenie

W NASZEJ RADIOWEJ RODZINIE PON. WT.

O godzinie 15.00 każdego dnia modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia, a potem spotykamy się w kręgu naszych dobrych przyjaciół. Dziś zaprasza ks. Krzysztof Pełka.
zobacz wszystkie

Kultura

Franczeska Michalska w bibliotece

2010-05-11 07:27:14
11 maja Franczeska Michalska będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach. Pani Franczeska, to przede wszystkim lekarz. W latach 50-tych przyjechała do Siemiatycz razem z mężem, również lekarzem i przez wiele lat leczyła kolejne pokolenia najmłodszych mieszkańców powiatu.

W roku 2007 Franczeska Michalska zadebiutowała w nowej roli, na rynku wydawniczym ukazała się jej powieść „Cała radość życia”. Książka w prosty a jednocześnie niezwykły sposób opowiada o Wielkim Głodzie na Ukrainie, zsyłce Polaków do Kazachstanu i długiej drodze do upragnionej Ojczyzny. Książka doktor Michalskiej bije rekordy popularności we wszystkich okolicznych księgarniach. W roku 2008 Franczeska Michalska zyskała nominację do Nagrody Mediów Publicznych. Władze samorządowe uhonorowały piszącą panią doktor odznaczeniem „Zasłużony dla powiatu”.

Wieczór autorski rozpocznie się o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach przy ul. Górnej.
Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnopolskiego tygodnia bibliotek.

ABol/Siemiatycze