Na antenie

SERCE JAK OBŁOK

To audycja poetycka dla czytających i piszących, dla wszystkich, którzy o literaturze i poezji chcą posłuchać i porozmawiać. Każdej niedzieli na program zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Kultura

Franczeska Michalska w bibliotece

2010-05-11 07:27:14
11 maja Franczeska Michalska będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach. Pani Franczeska, to przede wszystkim lekarz. W latach 50-tych przyjechała do Siemiatycz razem z mężem, również lekarzem i przez wiele lat leczyła kolejne pokolenia najmłodszych mieszkańców powiatu.

W roku 2007 Franczeska Michalska zadebiutowała w nowej roli, na rynku wydawniczym ukazała się jej powieść „Cała radość życia”. Książka w prosty a jednocześnie niezwykły sposób opowiada o Wielkim Głodzie na Ukrainie, zsyłce Polaków do Kazachstanu i długiej drodze do upragnionej Ojczyzny. Książka doktor Michalskiej bije rekordy popularności we wszystkich okolicznych księgarniach. W roku 2008 Franczeska Michalska zyskała nominację do Nagrody Mediów Publicznych. Władze samorządowe uhonorowały piszącą panią doktor odznaczeniem „Zasłużony dla powiatu”.

Wieczór autorski rozpocznie się o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach przy ul. Górnej.
Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnopolskiego tygodnia bibliotek.

ABol/Siemiatycze

Festyn Rodzinny

22 września w Olszycu Szlacheckim odbędzie się festyn rodzinny więcej

Smaki Jesieni

22 września pod hasłem smaków odbędzie się święto plonów w Paprotni więcej
zobacz wszystkie