Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Aktualności

Sławomir Skwarek: Ryszard Szczygieł powiedział za dużo

foto
2020-02-14 14:06:01
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Skwarek w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do internetowej wypowiedzi radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszarda Szczygła, który na jednym z portali społecznościowych porównał byłego dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej do terrorysty i zachęcał do radykalnych rozwiązań w jego sprawie. Gość audycji O Tym Się Mówi komentował również decyzje Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie inwestycji w Łukowie i okolicach.
Sławomir Skwarek w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim powiedział, że wypowiedź Ryszarda Szczygła poszła za daleko. Podkreślił, że należy zaniechać mowy nienawiści i bardziej uważać na to, co się wypowiada. Komentując niefortunny wpis radnego wojewódzkiego wyraził przypuszczenie, że był to efekt bardzo „rozkręconych” emocji wokół Muzeum Henryka Sienkiewicza. Jednocześnie zaapelował do Macieja Cybulskiego o oddanie dostępu do profilu Muzeum na facebooku – aby właśnie te emocje uspokoić.

Poseł Skwarek w audycji O Tym Się Mówi wyraził również zadowolenie z planów budowy obwodnic Łukowa i Siedlec w ramach rządowego programu. Jak powiedział, ma nadzieję, że tym planom nie stanie nic na przeszkodzie. Zgodził się jednocześnie z opiniami samorządowców, którzy narzekają na działania lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która ma „po macoszemu” traktować okolice i sam Łuków. Gość Marcina Jabłkowskiego zapowiedział, że będzie interweniował w tych sprawach w Dyrekcji, ponieważ jej działania są niekiedy trudne do zrozumienia.

Parlamentarzysta zapowiedział również aktywny udział w rozpoczętej kampanii wyborczej. Wyraził przypuszczenie, że najbliższe kilka miesięcy będzie bardzo pracowite, ale na koniec zwolennicy Andrzeja Dudy osiągną wyczekiwany sukces. POSŁUCHAJ

MJi/DW

Atom String Quartet

koncert 16 lutego w Białej Podlaskiej zagra Atom String Quartet, zaprasza Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe więcej

ENCINE

Galeria Kreatywna Galeria kreatywna Encine to przestrzeń publikacji wartościowych treści w czystej formie. więcej
zobacz wszystkie