zobacz wszystkie

Radiowa Rodzina

Słuchacze radia w Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym

foto
2013-09-09 09:54:00
W minioną sobotę i niedzielę 7 i 8 września 48 - osobowa grupa słuchaczy Katolickiego Radia Podlasie odwiedziła kilka interesujących miejsc naszego regionu. Pielgrzymka patriotyczno – religijna po Polsce dla słuchaczy radia, zorganizowana została po raz kolejny. Podczas takich wyjazdów, odpoczynek połączony jest ze zwiedzaniem i modlitwą. W programie są: Eucharystia, różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i katecheza.


Pierwszym punktem pielgrzymki była Wola Okrzejska, miejsce urodzenia Henryka Sienkiewicza oraz parafia w Okrzei, gdzie pisarz został ochrzczony. Uczestnicy modlili się m.in.: na cmentarzu przy grobie matki Sienkiewicza - Stefanii oraz wchodzili na kopiec Sienkiewicza, usypany w Okrzei  w latach 1932–1938 na cześć pisarza przez ludność z całej Polski, a nawet zagranicy.

Następnym punktem było Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Tutaj nasi słuchacze mieli okazję zwiedzić wnętrze pałacu, przepiękny park oraz przypałacową kaplicę, w której przez ponad rok, od 1 sierpnia 1940 r., ukrywał się przed Niemcami Ks. Stefan Wyszyński, późniejszy Prymas Polski.

Uczestnicy wyjazdu zatrzymali się na nocleg w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Nałęczowie. Wieczór w Nałęczowie przeznaczony był na spacer a o 21.00 odbyło się spotkanie z katechezą, modlitwą i indywidualnym błogosławieństwem. Chętni skorzystali także ze SPA w Parku Zdrojowym.

W niedzielę słuchacze radia zwiedzili nałęczowskie Muzeum Bolesława Prusa i pojechali do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Po obiedzie chętni udali się na godzinny rejs statkiem po Wiśle, inni weszli na górę Trzech Krzyży, skąd podziwiali przepiękne widoki a jeszcze inni spacerowali nad Wisłą.

W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili Sanktuarium Maryjne w Woli Gułowskiej, gdzie kilka godzin wcześniej zakończyły się dożynki diecezjalne.

- Dedykujemy Państwu wymowny cytat Bolesława Prusa, umieszczony w Muzeum w Nałęczowie: „Ludzie byliby o wiele lepsi, gdyby chociaż raz w roku mogli przyjechać do Nałęczowa”. - powiedział po zakończeniu pielgrzymki, jej opiekun ks. Dariusz Denisiuk.


ZOBACZ ZDJĘCIAks. DD/EŁ

"Mrowisko"

16 czerwca odbędzie się X Siedlecki Zlot Pojazdów Zabytkowych więcej

Dzień Otwarty WORD

15 czerwca w Siedlcach promocja bezpiecznej jazdy i inne atrakcje więcej
zobacz wszystkie